Mea Culpa – Korupcja w Watykanie

Opublikowano: 18.03.2023 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Liczba wyświetleń: 1210

https://www.youtube.com/watch?v=-Z_0ioBTQcE

Najpoważniejszy skandal finansowy ostatnich 30 lat w Watykanie. Nie tylko ze względu na skalę ekonomiczną, ale także dlatego, że tym razem papież Franciszek postanowił nie patrzeć nikomu w twarz i polecił watykańskiemu wymiarowi sprawiedliwości postępowanie bez pobłażania. Śledztwo prowadzone przez zwolenników sprawiedliwości (dotyczące zakupu budynku w Londynie) dotyka serca Watykanu, departamentu najbliższego papieżowi, czyli Sekretariatu Stanu i sięga aż do Szwajcarii. Enrico Crasso, syndyk z siedzibą w Lugano, który przez ponad dwadzieścia lat pracował jako zewnętrzny zarządca kasy Sekretariatu Stanu, teraz musi odpowiadać przed watykańskim wymiarem sprawiedliwości. Wraz z nim śledztwem objęta jest garstka finansistów i wysokich rangą prałatów, podejrzanych o realizację przestępczego planu mającego na celu splądrowanie kasy Stolicy Apostolskiej.

Źródło: YouTube.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.