Maxwell winna seksualnemu wykorzystywaniu nieletnich

Opublikowano: 30.12.2021 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1411

Po wielu dniach obrad ława przysięgłych uznała Ghislaine Maxwell za winną pomocy finansiście Jeffreyowi Epsteinowi w wykorzystywaniu seksualnym nastoletnich dziewcząt.

Ławnicy obradowali przez pięć pełnych dni, zanim uznali w środę 60-letnią Maxwell, za winną pięciu z sześciu zarzutów w tym najpoważniejszego oskarżenia o handel nieletnimi w celach seksualnych, za który grozi kara do 40 lat więzienia.

Ghislaine Maxwell to partnerka i współpracowniczka Epsteina, córka Elisabeth (z domu Meynard), francuskiej uczonej, i Roberta Maxwella , urodzonego w Czechosłowacji brytyjskiego magnata prasowego. Jej ojciec był żydem, a matka protestantką. Przez całe dzieciństwo Ghislaine mieszkała z rodziną w Oksfordzie w Headington Hill Hall , 53-pokojowej rezydencji, gdzie znajdowały się również biura Pergamon Press , firmy wydawniczej prowadzonej przez Roberta Maxwella. Maxwell miała bliski związek z ojcem, który był powszechnie uważany za związanego z izraelskim wywiadem. Po tajemniczej śmierci na jachcie, miał w Izraelu państwowy pogrzeb.

Ghislaine Maxwell nie przyznała się do żadnego ze stawianych jej zarzutów.

Wyrok zakończył proces, w którym znalazły się wstrząsające relacje o wykorzystywaniu seksualnym dziewczyn w wieku 14 lat, opowiedziane przez cztery kobiety, które opisały, że były wykorzystywane seksualnie jako nastolatki w latach 1990. i na początku 2000 r. w domach Epsteina na Florydzie, w Nowym Jorku i Meksyku.

Prokuratorzy argumentowali, że Maxwell rekrutowała i przygotowywała nastolatki dla Epsteina, który rzekomo popełnił samobójstwo w nowojorskim więzieniu.

Maxwell, która została aresztowany w lipcu 2020 r., pozostała za kratkami po odmowie zwolnienia za kaucją, nawet po tym, jak obrońcy zaoferowali 28,5 mln dolarów i całodobową uzbrojoną ochronę, aby zapewnić, że nie ucieknie.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.