Maxime Bernier w obronie zdrowego rozsądku

Opublikowano: 04.01.2022 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1562

Lider Partii Ludowej Kanady, Maxime Bernier, nie przebierał w słowach po tym, jak Sąd Okręgowy w Ontario orzekł, że prowincyjny test z matematyki dla nauczycieli jest niezgodny z konstytucją.

„Jeśli myślisz, że sądy uratują nas przed szalonymi politykami, możesz się mylić. Kretyńscy sędziowie wyznający wokizm orzekli, że podstawowy test z matematyki dla nowych nauczycieli musi zostać zniesiony, ponieważ dyskryminuje »nie-białych kandydatów na nauczycieli« – napisał Bernier na „Twitterze”.

W 2019 r., aby poprawić fatalne wyniki uczniów Ontario, rząd Forda ustanowił obowiązkowy test biegłości z podstaw matematyki dla absolwentów nauczania. Nowi nauczyciele musieli uzyskać notę co najmniej 70%. „Zbyt wielu uczniów w Ontario nie odnosi sukcesów w matematyce – jest to podstawowa dziedzina, która ma kluczowe znaczenie dla ich sukcesu w życiu i na rynku pracy” – powiedział wtedy minister edukacji Ontario Stephen Lecce.

Inne kraje wprowadziły podobne środki, w tym Wielka Brytania i Stany Zjednoczone. Jednak w grudniu 2021 r. Sąd Okręgowy w Ontario orzekł, że Math Proficiency Test „ma niekorzystny wpływ na wejście do zawodu nauczyciela kandydatów z ras innych niż biała”. „Tacy kandydaci na nauczycieli doświadczyli dyskryminacji w systemie edukacji” – stwierdził sąd w swoim orzeczeniu.

Szereg związków zawodowych nauczycieli Ontario, w tym Federacja Nauczycieli Ontario pochwaliło decyzję sądu. Ostatnie miesiące ujawniły kilka przypadków, w których związki zawodowe nauczycieli i kuratoria forsowały neokomunistyczną ideologię wokizmu i tzw. krytyczną teorię ras.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Na podstawie: True North, Twitter.com
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.