Materiał TVN odbije się rykoszetem na lewicy

Opublikowano: 23.01.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 620

Partia rządząca chce otrzymywać szczegółowe informacje o organizacjach, „wobec których zachodzi podejrzenie, iż mogą propagować treści totalitarne”. To reakcja na reportaż TVN, ale może istnieć możliwość, że PiS będzie chciał przyjrzeć się również organizacjom lewicowym. Co zresztą doskonale wyczuł Ruch Narodowy, który postanowił w tych działaniach rządzących entuzjastycznie wesprzeć.

Ryszard Terlecki, szef klubu PiS, złożył do Marszałka Sejmu wniosek „o uzupełnienie porządku obrad w Sejmie o punkt dotyczący przedstawienia informacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na temat osób, stowarzyszeń i ugrupowań, co do których może zachodzić podejrzenie propagowania totalitarnych ustrojów państwa oraz nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość”.

“W szczególności proszę o informacje jakie działania podjęto w związku z ostatnimi, bulwersującymi doniesieniami medialnymi na temat stowarzyszenia Duma i Nowoczesność. Proszę również o przedstawienie informacji, co do ilości postępowań prowadzonych w sprawach, o których mowa powyżej” – zgłosił żądanie Terlecki.

Wszystko wskazuje na to, że reporterzy „Superwizjera” nieświadomie zrobili PiS olbrzymią przysługę – otworzyli furtkę, aby prześwietlać wszystkie inne organizacje, które wydadzą się rządowi podejrzane. Lewica, która jeszcze przedwczoraj cieszyła się ze zdemaskowania neofaszystów, za chwilę dostanie rykoszetem. Dowodem oświadczenie prasowe Joachima Brudzińskiego, że „w Polsce nie ma przyzwolenia na propagowanie faszystowskiego, komunistycznego lub innego totalitarnego ustroju państwa. Nie ma również zgody na pojawianie się w przestrzeni publicznej symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej”. Również Zbigniew Ziobro polecił Prokuratorowi Regionalnemu w Katowicach wszczęcie śledztwa ws. publicznego propagowania faszyzmu lub „innego ustroju totalitarnego”.

Ruch Narodowy doskonale wyczuł kierunek, w którym idzie myślenie władz. Wczoraj ogłosił bowiem, że chętnie wraz z PiS będzie ścigać za propagowanie zakazanych ideologii. Na konferencji prasowej „Ruch Narodowy przeciwko ludobójcom – propozycja zmian w polskim prawie” przedstawił projekt ustawy, zaostrzający kary dla osób, które propagują totalitaryzm. Brzmi jak absurd? Nie szkodzi. Podobne propozycje już wcześniej składał Kukiz’15, są więc spore szanse, że ustawa trafi do Sejmu. „Powyższy projekt jest odpowiedzią na dominujące społecznie stanowisko w sprawie większej i stanowczej penalizacji kultywowania osób odpowiedzialnych za dokonywane w XX wieku masowe zbrodnie ludobójstwa i zbrodnie wojenne na Polakach oraz przedstawicielach innych narodów, w szczególności twórców nazizmu, komunizmu oraz banderyzmu tj. Adolfa Hitlera, Włodzimierza Lenina i Józefa Stalina oraz Stefana Bandery” – czytamy w uzasadnieniu.

Co ciekawe, wzmożonej aktywności rządzących przestraszyła się Młodzież Wszechpolska, która nagle rozpoczęła wielką akcję usuwania tweetów, w których reklamowała Festiwal Orle Gniazdo, imprezę, na której Duma i Nowoczesność była stałym gościem.

Ciekawe było również przejęzyczenie red. Marcina Grzebieluchy z Tok FM, który miał powiedzieć, że głośny reportaż TVN o neonazistach z Dumy i Nowoczesności mówił m.in. o „powiązaniach polskich socjalistów z ruchem narodowym”. Jest więc szansa na to, że Ruch Narodowy wespół z Młodzieżą Wszechpolską wyjdą jeszcze z całej sprawy w glorii obrońców wolności. Taka narracja już się kształtuje. „Liderzy Ruchu Narodowego składając powyższy wniosek wychodzą naprzeciw społecznym oczekiwaniom, które domagają się stanowczej penalizacji kultywowania osób odpowiedzialnych za dokonywane w XX wieku masowych zbrodni ludobójstwa i zbrodni wojennych na Polakach” – czytamy na stronie RN.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. gajowy 23.01.2018 13:48

  A co z masowymi zbrodniamia współczesnego przemysłu farmaceutycznego?

 2. maciek 23.01.2018 17:54

  cała sprawa wygląda na ustawkę. Czemu tvn nie opublikował w 2017? Czemu czekali na 2018? 18 to NAJWAŻNIEJSZA liczba w tej powalonej neonazistowskiej sekcie.

 3. Perun 23.01.2018 18:32

  Rewelacyjny samobój! strzał w kolanko aż miło.
  Z zajścia, do którego wystarczyłoby paru gliniarzy z dobrą pałą a potem skierowanie kolesi na obserwację psychiatryczną, komuchy zrobiły taką g..noburzę jakby conajmniej Noc Kryształowa nam groziła.Goście od tej “imprezy” to totalne niedouki bez pojęcia o historii i polityce, ale to nie oni są tu najważniejsi, zresztą nie zdziwiłbym się gdyby akcja TVN okazała się prowokacją, miejmy tylko nadzieję,że nieudaną bo odbijącą się czkawką czerwonym.
  Zresztą i święcie oburzeni nie wykazują się jakąś szczególną wiedzą a właściwie popadają w paranoję bo ci “weseli” chłopcy uczcili w końcu, urodziny wybitnego przywódcy socjalistycznego, jakby nie było i nie rozumiem dlaczego Hitler czy Stalin mieliby być gorsi od Spinellego czy Gramsciego? Następny temat to mylenie pojęć z zakresu politologii, nazizm a faszyzm to naprawdę co innego i nawet załgana Wikipedia przyznaje, że nazizm to narodowy socjalizm a wesoła trzódka od urodzin pana Adolfa używała symboli stricte nazistowskich.
  Reasumując: absurdem nie jest, jak twierdzi autor, oburzenie ugrupowań narodowych bo to sprytnie prowadzona polityka, tylko paranoją jest ta cała g..noburza w szklance wody prowadzona przez komuchów przeciwko własnej ideologii.

 4. kozik 24.01.2018 09:32

  Winnicki zgłosił niedawno interpelację poselską dot.żydowskich uroszczeń majątkowych – Act 447 przyjęty przez senat USA 12.12.2017. Sprawa tej legislacji jest wyciszana w polskich mediach.
  Asystent Winnickiego uczestniczył w nagranym spotkaniu. Teraz Winnicki ma być przedstawiony jako faszysta. Skala informacji ma również przekonać Polaków, a tym bardziej świat, że hydra faszyzmu podnosi tu głowę i tylko “zwrot” 65mld USD amerykańskim organizacjom żydowskim może ocalić Polaków:)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.