Matce zabroniono krytykować szczepień na COVID-19

Opublikowano: 23.10.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1320

Sąd zakazał pewnej kobiecie z Ottawy (Kanada) przekazywania 14-letniemu synowi opinii, aby nie przyjmował szczepionek COVID-19, jak również udostępniania mu informacji online, które krytykują bezpieczeństwo lub skuteczność szczepień, niezgodnych z oficjalnym stanowiskiem władz sanitarnych Kanady.

W swoim orzeczeniu wydanym 18 października, sędzia sądu rodzinnego Sądu Najwyższego Ontario Jennifer Mackinnon przyznała ojcu chłopca wyłączne prawo do podejmowania decyzji w sprawie szczepień. Sędzia stanął po stronie adwokata ojca, Lindy Hanson, która przedstawiła informacje renomowanych organizacji i lekarzy zalecające szczepienie.

Rodzice dzielą opiekę nad chłopcem i podejmowanie decyzji w jego sprawach.

Ojciec chłopca zwrócił się do sądu o przyznanie wyłącznej władzy decyzyjnej w sprawie szczepienia syna.

Matka sprzeciwiła się temu twierdząc, że chłopiec nie powinien być szczepiony, ponieważ ma astmę, szczepionka jest eksperymentalna i nie ma dowodów jej korzyści dla dzieci i przedstawiła opinię lekarza.

Sędzia uznał jednak, że szczepienie przeciwko COVID-19 leży w najlepszym interesie chłopca. Sędzia zauważył również, że obecne poglądy wyrażane przez nastolatka nie są niezależne, „są raczej wynikiem wpływu matki i lekarza, którego powołała na eksperta, aby sprzeciwić się temu wnioskowi. Matce zostanie nakazane (…), aby nie przekazywała dziecku żadnych informacji bezpośrednio lub pośrednio o szczepionkach COVID-19, sprzecznych z tym, co twierdzą organy zdrowia publicznego Kanady, Ontario i Ottawy”.

Sędzia przyznał ojcu chłopca wyłączną decyzję dotyczącą szczepień.

Nazwisk rodziców nie zostały ujawnione aby chronić tożsamość osoby nieletniej.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: CalgaryHerald.com
Źródło: Goniec.net

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 10 , średnia ocena wartości wpisu: 3,80 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. BANDZIORkaq 23.10.2021 16:32

    Nie życzę tego nikomu, ale ciekawe co powie tatuś i sędzia, jeżeli , tfu-tfu, dziecko dozna skutków ubocznych tej decyzji. Szkoda, że pewnie się tego nie dowiemy, bo takie sensacyjne wiadomości nt. szprycy będą ocenzurowane.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.