Massachusetts zamierza masowo uczyć o Holokauście

Opublikowano: 30.03.2021 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1680

Demokratyczne władze Massachusetts przymierzają się do organizacji obowiązkowych lekcji o Holokauście. To reakcja na incydent w jednej z drużyn futbolu amerykańskiego. W trakcie meczu zawodnicy mieli używać między sobą „antysemickiego języka”, czyli nawiązywać między innymi do wydarzeń z czasów II wojny światowej.

Do „antysemickiego” incydentu miało dojść w połowie marca. Podczas swojego meczu futboliści ze szkoły średniej w Duxbury rzekomo nawiązywali do Holokaustu w swoim „antysemickim języku”. Tym samym mieli mówić o Auschwitz oraz o dreidelu, a więc bączka używanego głównie przez dzieci podczas zabaw towarzyszących żydowskiemu świętu Chanuki.

Za niewłaściwe zachowanie zespołu zawieszony w obowiązkach został trener drużyny, natomiast okręg szkolny wynajął prywatną firmę w celu przeprowadzenia śledztwa dotyczącego incydentu podczas meczu juniorów. Według doniesień mediów używanie „antysemickiego języka” w zespole z Duxbury miało trwać od wielu lat.

Zawodnicy zostali już zresztą poddani praniu mózgów przez demokratycznego stanowego senatora Barry’ego R. Finegolda. Miał on opowiedzieć młodym futbolistom o historii „antysemityzmu” oraz okrucieństwie mającym mieć miejsce podczas Holokaustu. Lewicowy polityk wmawiał także młodym Amerykanom, że „naród żydowski przez stulecia doświadczał dyskryminacji i prześladowań”.

Władze stanowe planują zresztą wprowadzenie obowiązkowych lekcji dotyczących ludobójstwa z czasów II wojny światowej. „Gruntowna edukacja” miałaby dotyczyć dużej gamy grup społecznych: administratorów, nauczycieli, trenerów, urzędników, sędziów i uczniów.

Na podstawie: Bostonherald.com, Bankier.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.