Masowy pozew przeciwko Monsanto

Opublikowano: 30.07.2011 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 648

STANY ZJEDNOCZONE. Ponad 270 000 farmerów ekologicznych i członków organizacji ekologicznych złożyło pozew grupowy przeciwko koncernowi Monsanto.

Rodziny farmerów walczą o prawo do zachowania części światowych dostaw żywności organicznej, chroniąc się zarazem przed zarzutami kradzieży genetycznie modyfikowanych nasion.

Pozew został złożony w sądzie federalnym na Manhattanie i reprezentuje szerokie grono farmerów ekologicznych i małych biznesów, których uprawy ucierpiały w wyniku działań giganta. Po uwolnieniu do środowiska genetycznie zmodyfikowanych nasion mogą one zanieczyścić i zniszczyć organiczne nasiona tej samej uprawy. Paradoksalnie te zanieczyszczenia stały się powodem oskarżeń wobec rolników ekologicznych. Monsanto oskarża ich o nielegalne stosowanie modyfikowanych nasion i patentów koncernu.

Kopia pozwu TUTAJ.

Źródło oryginalne: The Cornucopia Institute
Źródło polskie: Centrum Niezależnych Mediów Polska

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Elyon 30.07.2011 15:28

  Jeśli tak skonsolidowana akcja nie pomoże, to już nic nie zatrzyma ekspansji Monsanto i GMO. Trzymam kciuki.

 2. Tensei 30.07.2011 17:22

  Pewno nic nie da, bo swinie maja swoje wtyczki w rzadzie i za duza moga zarobic. Ekologia i dobro ludzi sie dla nich nie liczy. Niech sie udlawia swoimi pieniedzmi.

 3. falcon_millenium 30.07.2011 18:55

  Piękny krok do przodu. Będzie proces będą ujawnione wszystkie TAJNE sprawy 😛 niechaj się dzieje.. przyjdzie czas na wszystko…

 4. Aru 30.07.2011 21:33

  Trzymam kciuki za sukces tych farmerów. Jeśli im się nie uda, nic już nie powstrzyma Monsanto przed posiadaniem kiedyś praw autorskich do praktycznie całej fauny i flory tej planety, ocalałej fauny i flory.

 5. falcon_millenium 31.07.2011 14:54
 6. falcon_millenium 02.08.2011 10:33

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.