Masowy grób ofiar dżihadystów popieranych przez kraje NATO

Opublikowano: 18.02.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1331

Kobiety, mężczyźni, cywile, żołnierze – Syryjczycy odnaleźli wczoraj co najmniej 70 ciał w jednym z wielu masowych grobów pozostałych po rządach formacji dżihadu finansowanych i zbrojonych przez Arabię Saudyjską, Izrael, Turcję, Wielką Brytanię, USA i Francję – kraje, które w 2011 r. postanowiły obalić rząd syryjski rękami islamskich ekstremistów.

Ofiary zabito we wschodniej Gucie, terytorium niedaleko Damaszku, okupowanym przez dżihadystów od początku wojny i wyzwolonym dopiero w kwietniu 2018 r., po ciężkich walkach. Wschodnia Guta była zarządzana przez Dżaisz al-Islam (Armię Islamu) oraz Fajlak al-Rahman (Legion Boga) wspólnie z Al-Kaidą i – w mniejszym stopniu – Państwo Islamskie (PI). Podobnie jak w innych masowych grobach, ofiary miały związane ręce, zginęły od kul w tył głowy. Do egzekucji doszło prawdopodobnie w latach 2012 -2014, dokładnej daty jeszcze nie ustalono.

Na podstawie umowy z rządem syryjskim, dżihadyści ze Wschodniej Guty, którzy się poddali w 2018 r., mogli przenieść się do okupowanej jeszcze przez Al-Kaidę i PI północno-zachodniej, graniczącej z Turcją prowincji Idlib, wyzwalanej teraz przez syryjskie wojsko z pomocą Rosjan. Syryjczycy odbili już ok. połowy prowincji, czemu przeciwstawiają się Stany Zjednoczone i Turcja, która zbrojnie wspomaga lokalnych dżihadystów. Dostarczono im broń (w tym czołgi), tureckie mundury (z naszywkami ich organizacji) zaopatrzenie i dodatkowe środki łączności.

Część dżihadystów ze Wschodniej Guty przedostała się przez Turcję do Europy. Pod koniec stycznia aresztowano w Marsylii 32-letniego Nadżi Mustafę Nema, jednego z przywódców Armii Islamu, oskarżonego i poszukiwanego przez Interpol za zbrodnie wojenne, terroryzm, porwania i tortury. Dostał wizę Schengen (na całą Unię), gdyż przyjęto go do europejskiego programu wymiany studentów Erasmus, jako studenta jednej z tureckich uczelni. Został aresztowany, gdyż jego obecność we Francji odkryła Międzynarodowa Federacja Praw Człowieka.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.