Masowe zatrucie w McDonald’s w USA

Opublikowano: 25.08.2018 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 7

U wszystkich poszkodowanych zdiagnozowano cyklosporozę, chorobę pasożytniczą atakującą jelito cienkie. Główne objawy to biegunka, zmęczenie, nudności i wymioty.

Liczba Amerykanów, którzy zwrócili się do lekarzy po zatruciu sałatkami z McDonald’s, stale rośnie. Według amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków jest już 507 poszkodowanych. Są to mieszkańcy 15 stanów USA, którzy odwiedzili sieć fast foodów w ostatnim tygodniu.

Eksperci uważają, że może ich być więcej: nie wszystkie osoby, które doświadczyły objawów zatrucia, zwróciły się do lekarza. Wiele osób woli leczyć się w domu, dlatego ich przypadki infekcji nie są brane pod uwagę w statystykach.

Wcześniej poinformowano, że McDonald’s wycofał sałatki z menu około trzech tysięcy restauracji w USA po masowych zatruciach w stanach Illinois i Iowa. W większości przypadków choroba była spowodowana przez pasożyta Cyclospora cayetanensis. Główne objawy to biegunka, zmęczenie, nudności i wymioty.

Zdjęcie: Skitterphoto (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ