Masowe sądy antycovidowych lekarzy

Opublikowano: 17.03.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 5148

Dzisiaj, w piątek 17 marca 2023 r., w Okręgowym Sądzie Lekarskim w Poznaniu odbędzie się rozprawa 19 lekarzy, których oskarża się o rozpowszechnianie informacji niezgodnych z aktualną wiedzą medyczną i szerzenie postaw rzekomo antyzdrowotnych. Lekarze zawinili podpisaniem listu otwartego do Prezydenta i Rządu RP. Kolejnych 52. sądzonych będzie w Gdańsku, a 43. we Wrocławiu.

W liście, którym zaprowadził lekarzy przed oblicze sądu, lekarze, naukowcy i pracownicy służby zdrowia wzywają polityków do „zakończenia nieuzasadnionych epidemiologicznie działań i natychmiastowego przywrócenia normalnych, demokratycznych zasad funkcjonowania państwa, wszystkich swobód obywatelskich oraz przestrzegania praw człowieka”.

„Kolejnych 52 lekarzy mających ten sam zarzut będzie sądzonych w Okręgowym Sądzie Lekarskim w Gdańsku, a 43 we Wrocławiu” – informuje portal PNP24.pl.

To pierwszy taki przypadek w historii Rzeczypospolitej Polskiej. „Sprawa o charakterze bezprecedensowym, gdyż nawet w czasach stalinowskich nie ośmielono się oskarżyć lekarzy za przekonania, łamiąc podstawową zasadę wyrażoną w art. 54 Konstytucji, zgodnie z którą »każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji«, jak również art. 2 Kodeksu Etyki Lekarskiej, który głosi: »Największym nakazem etycznym dla lekarza jest dobro chorego. Mechanizmy rynkowe, naciski społeczne, wymagania administracyjne nie zwalniają lekarza z przestrzegania tej zasady«” – podaje portal.

Autorstwo: SG
Na podstawie: PNP24.pl
Źródło: Nczas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. pikpok 17.03.2023 21:56

  Psychopaci u władzy nie lubią gdy ktoś demaskuje ich zamiary.

 2. perflej 19.03.2023 05:26

  “… gdyż nawet w czasach stalinowskich nie ośmielono się oskarżyć lekarzy za przekonania…”

  A mowa o czasach w których każdy prokurator mógł działać w myśl zasady : “dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie”.

  Dosłownie – przerażający całościowy obraz komicznej demokracji sozialstaat EU mit Polen… 😀

 3. chaldejczyk 20.03.2023 21:08

  Ale ja trzymam kciuki za nich, tych sądzących i oskarżających. Zawsze jest dobry czas na opamiętanie.
  ..
  To nie są bajki ani cuda, to wynik działania praw energetycznych. Tylko musi nas być wielu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.