Masowe protesty strażników więziennych we Francji

Opublikowano: 17.01.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 8

Francuscy strażnicy więzienni prowadzą akcje protestacyjne w 139 na 188 francuskich więzień. Pikiety, blokady, strajki i inne formy protestu dotknęły również Fleury-Mérogis – największe więzienie w Europie. „Nie mamy środków, by bezpiecznie pracować – brakuje ludzi i sprzętu” – krzyczą protestujący, domagając się interwencji władz. Ruch protestu wywołały ostatnie napaści więźniów na strażników.

Pierwsi zaczęli manifestować swoje niezadowolenie strażnicy z więzienia w Vendin-le-Vieil na północy kraju, gdzie w zeszłym tygodniu dżihadysta polskiego pochodzenia napadł na trzech strażników. Domagają się dymisji dyrektora więzienia, oskarżonego o doprowadzenie do takiej sytuacji. Przedwczoraj doszło z kolei do napaści jednego z więźniów na siedmiu strażników w ośrodku więziennym Pémégnan na zachodzie kraju – wszyscy zostali ranni, w tych trzech ma połamane kości. Dopiero dziewięciu strażników zdołało opanować furię więźnia, który odmówił poddania swej celi przeszukaniu.

Związki zawodowe prawników popierają manifestacje strażników. Przypominają, że „francuskie więzienia mają smutną sławę przestarzałych i przeludnionych”. „Niegodne warunki uwięzienia znoszone przez więźniów odbijają się na warunkach pracy strażników” – napisali prawnicy w specjalnym oświadczeniu.

Minister sprawiedliwości Nicole Belloubet pojechała do Vendin-le-Vieil na rozmowy ze strażnikami, ale przywitali ją okrzykami „przyjechała pani za późno pani minister”. Minister zwróciła uwagę po rozmowach z dyrekcją, że napaści na strażników nie zawsze są wynikiem przeludnienia, czy braku strażników. Podała przykład Pémégnan, gdzie 650 więźniów pilnuje 200 strażników. Pémégnan jest więzieniem, gdzie od 7 rano do 19 wieczorem wszystkie drzwi są otwarte i gdzie więźniowie mogą poruszać się bez problemu między celami, piętrami i budynkami.

Autorstwo: Jsz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o