Masowe protesty antypaszportowe w Kolumbii Brytyjskiej

Opublikowano: 03.09.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1089

Tysiące ludzi niezadowolonych z powodu obowiązkowych paszportów szczepień w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie i innych ograniczeń z powodu COVID-19 protestowało w środę przed Vancouver General Hospital i ratuszem w Vancouver.

Duży tłum zebrał się przed Vancouver General Hospital o 13:00, a następnie udał się do ratusza w Vancouver i przez most Cambie do centrum Vancouver, powodując zamknięcie ulic. Demonstranci, niektórzy niosąc odwrócone kanadyjskie flagi, symbolizujące zagrożenie kraju, protestowali przeciwko wymaganiom szczepień dla pracowników służby zdrowia w domach opieki długoterminowej oraz paszportów szczepionek potrzebnych do wejścia do barów, restauracji, teatrów, na zajęcia gimnastyczne i na innych usług.

W tym tygodniu prowincjonalni urzędnicy ds. zdrowia powiedzieli, że wymagania dotyczące szczepień mogą zostać rozszerzone również na pracowników służby zdrowia.

Kilka tysięcy protestujących gromadzi się w Vancouver General Hospital i ratuszu w ramach World Wide Walkout for Health Freedom w środę, 1 września.

Większość przypadków i hospitalizacji — prawie 90 procent — dotyczyła osób nieszczepionych lub po jednej dawce — twierdzą władze zdrowotne prowincji.

Niektórzy protestujący powiedzieli, że narzucanie szczepionek jest złe i powinien to być osobisty wybór, a także mieli obawy dotyczące bezpieczeństwa.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.