Według sądu masowe miażdżenie kurczaczków jest rozsądne

Opublikowano: 14.06.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 692

Niemiecki Naczelny Sąd Administracyjny zdecydował, że masowa eliminacja kurczaczków będzie dozwolona, dopóki ludzkość nie wynajdzie sposobu sprawdzania płci kurzych piskląt już w jajku. Sąd badał, czy miażdżenie męskich piskląt – przyjęte w całej Europie – jest zgodne z ustawą o ochronie zwierząt. Ubiegały się o to organizacje przyjaciół świata zwierzęcego.

Przegrały jednak, gdyż sąd uznał, że wszystko się zgadza: pierwszy artykuł nienieckiej ustawy mówi, że „nikt nie może zadawać zwierzętom bólu, cierpień i szkód bez rozsądnego motywu”, a takim motywem kieruje się dotychczasowa praktyka eliminacji kurczaczków, gdyż nie ma sposobu sprawdzenia ich płci przed wykluciem się. Pisklęta męskie nie są do niczego potrzebne, gdyż nie będą znosić jajek, idą więc „do kasacji”.

Inaczej mówiąc, sąd – póki co – uznał wyższość interesów ekonomicznych hodowców kur-niosek nad dobrostanem zwierząt. Nie wyznaczył jednak żadnego konkretnego terminu zakończenia tej praktyki, zdając się na przyszłą ludzką wynalazczość.

Przeciwniczką masowego miażdżenia kurczaczków jest Julia Klöckner, minister rolnictwa. „Zabijanie zwierząt zaraz po urodzeniu ze względu na ich płeć – to niemożliwe” – mówiła minister po tym wyroku i obiecała przeznaczyć osiem milionów euro na szukanie alternatyw. Istnieją już – w Niemczech i Holandii – metody sprawdzania płci piskląt w jaju, ale na razie nie do zastosowania w skali przemysłowej.

W samych Niemczech miażdży się ok. 45 milionów małych kurczaczków rocznie. W skali Europy liczba jest olbrzymia. Po weryfikacji płci zwierzęta są wrzucane bezpośrednio do miażdżarki lub jadą do niej na taśmie.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. vannamond 29.06.2019 13:19

    Hitler się w grobie przewraca. Czy Julia Klöckner nie jest przypadkiem kryptonazistka?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.