Masowe groby w Libii

Opublikowano: 18.06.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 469

Włochy żądają przeprowadzenia niezależnego i jawnego dochodzenia w związku z odkryciem w okolicach libijskiego miasta Tarhuna masowych grobów – napisano w specjalnym oświadczeniu rządu, które opublikowało we wtorek wieczorem włoskie MSZ.

„Rząd Włoch jest zszokowany niedawnym odkryciem wielu masowych grobów w rejonie Tarhuny” – podkreślono w dokumencie. „Włochy żądają wszczęcia niezależnego i jawnego śledztwa, aby odpowiedzialne za to osoby zostały znalezione i ukarane. Włochy wzywają wszystkie strony zaangażowane w konflikt w Libii do pełnego poszanowania praw człowieka i międzynarodowego prawa humanitarnego” – zaznaczono w oświadczeniu włoskiego resortu polityki zagranicznej.

Wcześniej Rząd Jedności Narodowej Libii powiadomił, że w Tarhunie po wycofaniu się Libijskiej Armii Narodowej marszałka Chalify Haftara zostały odkryte masowe groby. Misja ONZ w Libii wezwała już do zbadania tej sprawy.

W Libii trwa konfrontacja między Rządem Jedności Narodowej na czele z Fajiz as-Sarradżem, kontrolującym Trypolis i terytoria na zachodzie kraju, oraz Libijską Armią Narodową (LNA) pod dowództwem Haftara, który już od ponad roku próbuje odbić stolicę. Obie strony konfliktu oświadczają, że przeciwnicy otrzymują broń i dodatkowe wsparcie z zewnątrz.

W ostatnich tygodniach siły Rządu Jedności Narodowej informowały o dużych sukcesach w walkach o Trypolis i zamiarze ustanowienia kontroli nad miastem Syrta oraz innymi terytoriami na wschód od stolicy.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. sga 18.06.2020 16:48

    makarony czuja ze cos sie bardzie wtrynia w libie niz francja 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.