Masowa śmierć hipopotamów w Namibii

Opublikowano: 13.10.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 14

Jak informują pracownicy parku narodowego Bwabwata w Namibii, zaledwie w ciągu tygodnia znaleziono tam aż 109 martwych hipopotamów. Tak wielka śmiertelność tych zwierząt jest czymś dalece niepokojącym.

Park Narodowy Bwabwata zajmuje obszar sześciu tysięcy kilometrów kwadratowych. Podejrzewa się, że pomór żyjących tam hipopotamów ma związek z obecnością w środowisku jakichś patogenów, śmiertelnych dla tych zwierząt.

Dokładna przyczyna pomoru tak dużej ilości zwierząt pozostaje wciąż nieznana, ale strażnicy z parku sugerują, że może za to odpowiadać wąglik. W sumie w Namibii zamieszkiwało około 1300 hipopotamów, więc strata 109 na raz jest znacząca, a nie wiadomo czy to koniec epidemii.

W tym regionie Afryki epidemie wąglika nie są rzadkością. Przetrwalniki bakterii powodującej tę chorobę rozprzestrzeniły się przez wody rzeki Kubango. Strażnicy obawiają się teraz o los krokodyli i sępów, które mogą spróbować spożywać skażone mięso hipopotamów.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o