Śmierć 91 członków komisji wyborczej w Indonezji

Opublikowano: 24.04.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 155

W Indonezji 91 członków komisji wyborczej zmarło, a jeszcze kilkuset trafiło do szpitali po przeliczeniu głosów na mandaty. Donosi o tym portal Tempo.co. Były to pierwsze w historii kraju głosowanie, w którego trakcie jednocześnie wybierano prezydenta, wiceprezydenta, parlament i miejscowe władze. Otwartych było ponad 800 tysięcy lokali wyborczych.

Przewodniczący Centralnej Komisji Wyborczej Indonezji Arif Budiman stwierdził, że wielu z nieżyjących i hospitalizowanych przystąpiło do pracy o godzinie 5 rano, a skończyło po upływie doby. Zapewnił on także gwarancje wypłacenia rekompensat rodzinom w wielkości 30-36 milionów rupii (co stanowi w przybliżeniu 9 tysięcy złotych).

Prezydent Indonezji Joko Widodo nazwał zmarłych „wojownikami o demokrację”. Po tym incydencie w kraju zapadła decyzja o przedsięwzięciu kroków w celu zmniejszenia w przyszłości obciążenia członków komisji wyborczej. Ponadto, w wyniku przeciążenia, które stało się przyczyną licznych wypadków drogowych, w kraju zginęło 15 policjantów. Wcześniej media otrzymywały informacje o porażce w wyborach do parlamentu Indonezyjczyka, który nazywa się Michaił Gorbaczow Dom i jest współimiennikiem jedynego prezydenta Związku Radzieckiego.

Do udziału w powszechnych wyborach, które odbyły się w Indonezji 17 kwietnia, zarejestrowano 245 tysięcy kandydatów. Jest to pierwsze w historii kraju głosowanie, w którego trakcie jednocześnie wybierano prezydenta, wiceprezydenta, parlament i miejscowe władze. Otwartych było ponad 800 tysięcy lokali wyborczych. Oficjalne wyniki podane będą 22 maja.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o