Maski blokują rozwój mowy u niemowląt i małych dzieci

Opublikowano: 01.02.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1289

Logopedzi twierdzą, że noszenie masek podczas pandemii spowodowało wzrost liczby skierowań niemowląt i małych dzieci do logopedów o 364%. Rodzice opisują problemy z mową swoich dzieci jako „opóźnione covidowo”, a zakrycie twarzy jest główną przyczyną poważnego upośledzenia umiejętności mówienia.

Już w wieku 8 miesięcy dzieci zaczynają uczyć się mówić, czytając z ruchu warg, co jest niewdzięcznym zadaniem, jeśli rodzice i opiekunowie przytłumiają się maskami, aby wypełniać nakaz pandemików. „To bardzo ważne, żeby dzieci widziały twoją twarz, aby się uczyć obserwując twoje usta” — powiedział Theek.

„Zdecydowanie robi różnicę, gdy świat, w którym dorastasz, nie może wchodzić w interakcje z ludźmi i ich twarzą, to jest bardzo ważne dla dzieci” – powiedział Briana Gay, która wychowuje pięcioro dzieci i ma problemy z mową u najmłodsze pociechy.

Według Theeka, od czasu pandemii objawy autyzmu również gwałtownie rosną. „Nie próbują mówić i w ogóle nie komunikują się ze swoją rodziną” – powiedział.

Jakiś czas temu informowano, że „Forbes” usunął artykuł napisany przez eksperta ds. edukacji, który twierdził, że zmuszanie dzieci w wieku szkolnym do noszenia masek na twarzach powoduje urazy psychiczne. Badanie przeprowadzone przez naukowców z Brown University wykazało, że średnie wyniki badań IQ małych dzieci urodzonych podczas pandemii spadły aż o 22 punkty, podczas gdy w wyniku lockdownów ucierpiała sprawność werbalna, motoryczna i poznawcza.

Michael Curzon zauważył, że dwie główne przyczyny to maski na twarz i atomizacja dzieci w wyniku trzymania się z dala od innych dzieci. „Dzieci urodzone w ciągu ostatniego roku blokady – w czasie, gdy rząd uniemożliwiał dzieciom widywanie dziadków i członków dalszej rodziny, kontakty towarzyskie w parkach lub [w domach] z dziećmi przyjaciół rodziców, oraz badanie mimiki twarzy za maskami w miejscach publicznych – znacznie obniżyły werbalną, motoryczną i ogólną sprawność poznawczą w porównaniu z dziećmi urodzonymi wcześniej. Testy dotyczące wczesnego uczenia się, rozwoju werbalnego i niewerbalnego dały wyniki, które były daleko w tyle za tymi z lat poprzedzających obostrzenia” – napisał.

Wszyscy, którzy epatują publicznie swoją troską o bliźnich nawołując wszystkich do noszenia masek, powinni zmienić swoje zachowania, ponieważ dosłownie przyczyniają się do wywoływania poważnych problemów poznawczych u dzieci. A może po prostu ich to nie obchodzi, biorąc pod uwagę fakt, że maska ​​stała się symbolem poglądów politycznych.

Źródło: LegaArtis.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. donkey 01.02.2022 21:59

    Nie miałem o tym pojęcia. Dramat.
    Dziękuję WM za nagłośnienie tego problemu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.