Maseczki wrócą, aby przypominały o pandemii

Opublikowano: 06.10.2021 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1694

„Na dziś nie będzie żadnych obostrzeń (…). Chcemy natomiast, żeby ludzie przypomnieli sobie i przestrzegali zasad dyscypliny społecznej, jakie stosowaliśmy wcześniej. Musimy wrócić do maseczek i egzekwowania obowiązku ich noszenia” – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

W wywiadzie dla „DGP” minister zdrowia powiedział, że obecnie rząd ma zupełnie inne nastawienie do wprowadzania restrykcji i nie planuje wprowadzania obostrzeń.

Na pytanie, czy owo podejście wynika ze strachu przed oporem społeczeństwa, Niedzielski odpowiedział: „To nie wynika z różnic w podejściu społecznym, tylko z charakteru pandemii. Rozwój czwartej fali jest inny – nie rozwija się w tak szybkim tempie jak poprzednie, choć liczba przypadków oczywiście rośnie. Porównujemy fale – dzień do dnia. I widzimy, że trendy są odmienne”.

Jak podkreślił, różnicę ewidentnie widać na poziomie hospitalizacji, których jest niemal dwa razy mniej. „Mieliśmy prawie 3 tys. hospitalizacji w zeszłym roku na koniec września, a w tym roku przy podobnej liczbie przypadków było ich 1600” – powiedział.

Minister zaznaczył, że szkoły na pewno nie zostaną zamknięte, ale trzeba przywrócić nakaz noszenia maseczek, aby ludzie przypomnieli sobie, że jest pandemia.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 13 , średnia ocena wartości wpisu: 2,85 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Irfy 06.10.2021 19:01

    Wiedziałem, że ten typ niedługo wydali z siebie coś w tym stylu. Żeby ludzie nie zapomnieli, że jest łajdakiem.

  2. donkey 08.10.2021 10:31

    Kapo znów szaleje z restrykcjami.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.