Masakra w Huli w Syrii

Opublikowano: 28.05.2012 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1129

Obserwatorzy ONZ w Syrii potwierdzają fakt masowej zagłady ludzi w wyniku ostrzału miasta Hula w prowincji Homs. Jak poinformował szef misji obserwatorów, norweski generał Robert Mood, potwierdzono śmierć 92 osób, w tym 32 dzieci. Obserwatorzy osobiście odwiedzili miejsce tragedii.

Francja i Wielka Brytania stwierdziły, że społeczność międzynarodowa powinna zareagować na masowe morderstwo ludzi. Prowadzą one konsultacje z państwami sojuszniczymi. Wielka Brytania zażądała „pilnego zwołania Rady Bezpieczeństwa ONZ w najbliższych dniach”, a samą operację militarną syryjskich władz minister spraw zagranicznych William Hague nazwał „rzezią”.

Syryjskie władze zaprzeczają, jakoby były odpowiedzialne za masowy mord w mieście Hula.

Na konferencji prasowej w Damaszku przedstawiciel syryjskiego ministerstwa spraw zagranicznych oświadczył, że w mieście Hula przebywa wielu powstańców i to oni dokonują ataków na ludność cywilną, a bohaterska armia syryjska nie strzela do cywilów.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. davidoski 28.05.2012 15:54

    Jak czytam informacje z “Głosu Rosji” to zastanawiam się komu one służą. Ewidentnie powtarzana jest propaganda antysyryjska. NATO/USA jest znane z fabrykowania pretekstów do inwazji na inne kraje i nie wiemy czy w tym wypadku nie było podobnie. Jest to wielce prawdopodobne, biorąc pod uwagę dotychczasowe nieudane próby obalenia Assada przy pomocy opłaconych najemników. Sfabrykowanie takiej “masakry” jest w granicach możliwości, potem wysyła się “niezależnych obserwatorów”, którzy potwierdzają “rzeź” i wołają o “pilną interwencję”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.