Marszałek ignoruje petycję SLD ws. aborcji

Opublikowano: 27.01.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 626

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński pozostawił bez rozpoznania petycję SLD w spr. liberalizacji przepisów dot. przerywania ciąży złożoną w dn. 24.10.2016, pomimo spełnienia przez pismo wszelkich wymogów formalnych przewidzianych przepisami dot. petycji.

“Kancelaria Sejmu nie raczyła nawet nadać petycji nr druku. Nie zostaliśmy też wezwani do złożenia ew. uzupełnień czy wyjaśnień. Podejmujemy przewidziane prawem działania wyjaśniające, wzywające Marszałka Sejmu do zrealizowania przepisu Art. 126 b ust. 1 Regulaminu Sejmu. Nie wykluczamy wniesienia skargi na bezczynność do sądu administracyjnego w tej sprawie. Zgodnie z brzmieniem w. wym. przepisu Marszałek nie może na podstawie własnego widzimisię ignorować istnienia złożonych zgodnie z wymogami formalnymi petycji do Sejmu” – informują członkowie SLD

Nierówne traktowanie podmiotów prawa, kierowanie do rozpatrzenia projektu zaostrzającego przepisy dotyczące przerywania ciąży i w drastyczny sposób naruszający prawa kobiet przy jednoczesnym ignorowaniu postulatów dotyczących poszerzenia prawa do przerywania ciąży stanowi naszym zdaniem przejaw dyskryminacji a także jest jawnym naruszeniem ustawy o petycjach jak i regulaminu Sejmu i budzi nasze największe zaniepokojenie.

Źródło: Trybuna.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. ZIWK 27.01.2017 22:03

    Jak widać z Marszałkiem Sejmu RP przeprowadził rozmowę ostrzegawczą jeden poseł i członek partii zna już swoje miejsce w szeregu…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.