Żydzi od nazistów wyzywają już nawet Żydów!

Opublikowano: 04.06.2023 | Kategorie: Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2444

21. Parada Równości w Jerozolimie nie obyła się bez zakłóceń. Chociaż władze zakazały kontrdemonstracji, to sporo osób przyszło, by przeciwstawić się dewiantom. Tęczowi maszerowali więc w bardzo silnej obstawie policji.

Były hasła polityczne, bo lobby LGBT nie podoba się obecność w rządzie kilku ministrów deklarujących swoją niechęć wobec tej ideologii. O „homofobicznym” rządzie mówił m.in. Yoray Lahav-Hertzano, jawnie homoseksualny poseł, który brał udział w marszu.

Organizatorzy doliczyli się na paradzie w Świętym Mieście około 30 000 osób, co według organizatorów jest rekordem, licząc od 2016 roku. Kontr-marsz przeciw paradzie chciał zorganizować uważany za „przywódcę ekstremistów” Michael Ben Ariego, któremu wcześniej zabroniono kandydowania do Knesetu z powodu jego rasistowskich poglądów. Po zakazie wezwano do przeciwstawienia się uznania Gay Pride jako normalnego wydarzenia przez innego typu „protesty i walkę intelektualną”.

Jednak na miejscu i tak pojawiło się kilku kontrmanifestantów. Trzymali transparent z napisem: „Nie dla obrzydliwości”. Minister bezpieczeństwa narodowego Itamar Ben Gvir powiedział, że jego priorytetem w związku z rozpoczęciem Parady Równości w Jerozolimie jest zapewnienie spokoju. Minister przebywał w policyjnym centrum dowodzenia, które czuwało nad bezpieczeństwem marszu.

Ben Gvir wyraził jednak oparcie dla kontrdemonstracji: „mają do tego prawo, o ile nie łamią prawa, a ja zapowiedziałem policji, że nie chcę oglądać zdjęć ultraortodoksów i religijnych żydów, którzy są usuwani z ulic Jerozolimy, ponieważ są religijni, ponieważ noszą jarmułkę lub dlatego, że noszą chałaty”. Gvir był obrażany, kiedy znalazł się w pobliżu miejsca zbiórki uczestników parady. Skandowali m.in. pod jego adresem – „Precz z nazistami”. Jak widać to hasło już „internacjonalistyczne” i „nazistą” może zostać nawet Żyd.

Policja zmobilizowała na ulicach 2000 funkcjonariuszy. Osoby, które źle się wyrażały o marszu, były jednak zatrzymywane przed paradą. Przeciw paradzie opowiedzieli się też zamieszkujący Święte Miasto Palestyńczycy. Nazwali wydarzenie „obrzydliwym i perwersyjnym”. Hamas wezwał nawet „naród palestyński do konfrontacji i przeciwstawienia się paradzie”.

Surowe środki bezpieczeństwa wprowadzono jednak po tym, jak ultraortodoksyjny żyd Yishai Schlissel zabił niejaką Shirę Banki podczas parady w 2015 roku. Schlissel kilka tygodni wcześniej wyszedł z więzienia, gdzie odsiedział dziesięć lat więzienia za dźgnięcie nożem i zranienie kilku uczestników „parady równości” w… 2005 r. Teraz odsiaduje już wyrok dożywocia.

Autorstwo: BD
Na podstawie: „Times of Israel”, AFP
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.