Marsz nacjonalistów w Hajnówce dojdzie do skutku

Opublikowano: 18.02.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 6

Wszystko wskazuje na to, że powtórzy się sytuacja z ubiegłego roku: najpierw rada miasta, w potem burmistrz Jerzy Sirak wydał zakaz organizacji marszu ku czci „żołnierzy wyklętych”. Ale sąd tę decyzję uchylił. Impreza planowana jest na 23 lutego.

Postanowienie Sądu Okręgowego w Białymstoku nie jest prawomocne; w ciągu doby można je zaskarżyć do sądu II instancji. Do swojej decyzji Jerzy Sirak dołączył czterostronicowe uzasadnienie. Pisał w nim m.in., że w ubiegłym roku uczestnicy przemarszu „prezentowali symbole krzyża celtyckiego i odznaki trupiej główki z piszczelami tzw. Totenkopf”, a także wznosili okrzyki „Narodowa Hajnówka” i „gloryfikowali postać Romualda Rajsa ps. Bury”. Burmistrz zwracał też uwagę, że okoliczności ubiegłorocznego marszu bada prokuratura.

W 2017 r. próba przekonania sędziów, że nacjonaliści posługują się nienawistną symboliką i nawołują do agresji na tle etnicznym, zakończyła się niepowodzeniem. Przywódca Młodzieży Wszechpolskiej w Białymstoku w komentarzu dla Radia Białystok wyraził przekonanie, że i tym razem będzie podobnie. Powtórzył przy okazji sugestię, że „Bury” jest bohaterem, bo walczył z komunistami.

Na 23 lutego kontrwydarzenie zaplanowały również środowiska antyfaszystowskie, które zamierzają zorganizować swój przemarsz przez miasto, a także Obywatele RP, którzy zamierzają składać kwiaty w centrum Hajnówki – ku czci ofiar bestialskich mordów, jakich dopuszczali się „wyklęci”.

Podlaski ONR cieszy się z decyzji sądu: “Wszystko zgodnie z planem. Sąd Okręgowy w Białystok właśnie uchylił skandaliczny zakaz maszerowania w Hajnówka. Panie Sirak, kończ Pan, wstydu oszczędź…”

Jak co roku, o zgodę na przemarsz do burmistrza wystąpiła Barbara P., siostra jednego z członków Narodowej Hajnówki. Barbara P. w ubiegłym roku została skazana za napaść na policjanta – od października 2018 zaczęła odsiadkę rocznej kary pozbawienia wolności, ale w jej sprawie interweniował sam Zbigniew Ziobro. W końcu zamieniono jej karę na dozór elektroniczny. Środowiska narodowe okrzyknęły ja „drugą Inką” a TVP poświęciła jej program „Alarm”.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
maj cher
Użytkownik
maj cher

PO = z deszczu , pod rynnę = PiS.

kuralol
Użytkownik

Każdy Polak powinien być Polskim nacjonalistą, a nie POeowcem czy PISowcem.

Najnowszy przykład! ”Konferencja w Warszawie” i szkodliwe działania syjonu przeciwko chabad. Nie łudźcie się że to ma cokolwiek wspólnego z Polską, to są tylko ich wewnętrzne gierki pomiędzy sobą.

PS temat chabadu należy przybliżać bo lud zupełnie jest otępiały, tego zagadnienia nie chce rozumieć… Nieżyjący już lider Chabad Lubawicz – Menachem Mendel Schneerson – ten sam, przy którego grobie Ivanka Trump wraz z mężem Jaredem Kushnerem modliła się o zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA, miał powiedzieć:

” Zepsuj młodych i zrób z nich zboczeńców – a zdobędziesz naród! Takie jest nasze motto. Pozbawimy wasze społeczeństwo młodych ludzi, degradując ich seksem, muzyką rockową, przemocą, alkoholem, paleniem papierosów, narkotykami, czyli wasze społeczeństwo pozbawimy przyszłości. Uderzymy w rodzinę, niszcząc ją, zmniejszymy wskaźnik urodzeń. […] Najważniejszy jest pieniądz. Pieniądz robi wszystko. Pieniądz to władza. Pieniądz to siła. Człowiek posiadający pieniądze ma broń, najbardziej zaawansowana broń, i armię najemników. Pieniądz posiada media, które ogłupiają miliardy ludzkiego bydła. Pieniądz przekupuje ludzi, których potrzebujemy. Pieniądz eliminuje tych, którzy nie chcą nam ulec. Pieniądz wysadza w powietrze tych, którzy się nam sprzeciwiają. O wszystkim decyduje kapitał i przejmowanie władzy. Ćwiczymy nasze umiejętności w gromadzeniu kapitału i przejmowaniu władzy od ponad 3.000 lat, i nikt nas w tym nie pokona. Wy bydło nie macie pieniędzy. Wy bydło nie macie władzy. I wy bydło nigdy nie będziecie mieć pieniędzy i władzy. Nie damy wam żadnych pieniędzy, ani żadnej władzy! ”

Tyle cytatów, a jak to co pisze powyżej wygląda w praktyce? Odpowiedź jest tu w treści i w słusznym komentarzu: https://wolnemedia.net/zwiazek-uszkodzenia-mozgu-ze-szczepionka-przeciw-wzw-b/

maj cher
Użytkownik
maj cher

kuralol-“Każdy Polak powinien być Polskim nacjonalistą…” . Nie zgadzam się z Tobą- powinien być Patriotą .

Perun
Użytkownik
Perun

maj cher 19.02.2019 15:44

A to taka wielka różnica? tak daleko jedno od drugiego?