Maroko zakazuje sprzedaży burek

Opublikowano: 12.01.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 539

Ministerstwo spraw wewnętrznych Maroka zakazało w trybie natychmiastowym wyrobu, importu i sprzedaży burek – stroju kobiecego, zasłaniającego twarz z wyjątkiem oczu. Przedstawiciele ministerstwa osobiście doręczali zakazy na targach i w sklepach. Sprzedawcy mają 48 godzin na pozbycie się tych strojów (w tym zmianę na zwykły niqab, nie zasłaniający twarzy) pod groźbą ich konfiskaty.

Najprawdopodobniej zakaz wynika z powodów bezpieczeństwa, zdarzały się rabunki, przeprowadzane przez osoby z zasłoniętymi twarzami. W rozporządzeniu nie ma jednak mowy o kobietach, noszących burki – czy też będą zmuszone do ich zmiany na inny strój.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: MoroccoWorldNews.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.