Marokanki krzyczą „Nie kulturze gwałtu!”

Opublikowano: 25.08.2017 | Kategorie: Prawo, Seks, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

W Casablance, Rabacie, Tangerze i Agadirze oraz w innych miastach Maroka doszło do spontanicznych manifestacji kobiet przeciw molestowaniu na ulicy i agresjom seksualnym, mizoginii i „kulturze gwałtu”.

Była to odpowiedź na szeroko rozpowszechniony w lokalnym internecie, minutowy film, na którym widać jak grupa chłopców w wieku 15-17 lat gwałci w miejskim autobusie wołającą o pomoc dziewczynę, podczas gdy reszta pasażerów nie reaguje.

Na Placu Marszałkowskim w Casablance do kobiet dołączyli mężczyźni. Artyści, inteligencja, przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego wyrażali solidarność ze zgwałconą młodą kobietą. Kobiety w różnym wieku domagały się końca bezkarności gwałcicieli, uczulenia rządu na codzienną agresję seksualną wobec kobiet. Na transparentach: „Mamy wychodzić uzbrojone?”, „Prawa dla mężczyzn, gwałty dla kobiet”…

Według uczestniczek manifestacji w stolicy kraju Rabacie, wiele kobiet obawia się nie tylko, że zostaną zaatakowane, ale i tego, że nikt im nie pomoże. Dyskusje z mężczyznami byłe żywe, bo niektórzy przyszli, by przekonywać, że to kobiety, często „wyzywające seksualnie”, są odpowiedzialne za gwałty.

Maroko stoi w tym miesiącu pod znakiem głośnych skandali seksualnych. Tydzień przed gwałtem w autobusie, kraj obiegła wieść o zbiorowym gwałcie piętnastoosobowej grupy chłopców w wieku od 7 do 15 lat na starej oślicy. Stało się to w wiejskim, północno-zachodnim regionie Sidi Kacem i pewnie nigdy nie wyszłoby na jaw, gdyby nie nagła konieczność hospitalizowania wszystkich chłopców, gdyż zarazili się od zwierzęcia wścieklizną.

Według lokalnego obrońcy praw zwierząt Amala Elbekriego, „wszyscy wiedzą, że w środowisku wiejskim, na całym świecie, pierwsze doświadczenia seksualne dokonują się często ze zwierzętami”, ale „trudno zmienić mentalność, kiedy nie funkcjonują kary za zoofilię”. Miejscowa telewizja zrobiła wywiad z jednym z chłopców. Mówił, że nie zgwałciliby oślicy, „gdyby było boisko”.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Hassasin
Użytkownik
Hassasin

A gdzie są matki tych de.B.ili ? Gdzie są ojcowie ? Z domu się wynosi ,,takie cuś,, jak wychowanie. To są chore całe społeczeństwa … kobiety pośrednio mają to na co zasłużyły, ,,Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie,, ,,, to chyba proste.
Nie ma lepszego wzoru niż Słowiańskie wychowanie :)