Marokanki krzyczą „Nie kulturze gwałtu!”

Opublikowano: 25.08.2017 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 515

W Casablance, Rabacie, Tangerze i Agadirze oraz w innych miastach Maroka doszło do spontanicznych manifestacji kobiet przeciw molestowaniu na ulicy i agresjom seksualnym, mizoginii i „kulturze gwałtu”.

Była to odpowiedź na szeroko rozpowszechniony w lokalnym internecie, minutowy film, na którym widać jak grupa chłopców w wieku 15-17 lat gwałci w miejskim autobusie wołającą o pomoc dziewczynę, podczas gdy reszta pasażerów nie reaguje.

Na Placu Marszałkowskim w Casablance do kobiet dołączyli mężczyźni. Artyści, inteligencja, przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego wyrażali solidarność ze zgwałconą młodą kobietą. Kobiety w różnym wieku domagały się końca bezkarności gwałcicieli, uczulenia rządu na codzienną agresję seksualną wobec kobiet. Na transparentach: „Mamy wychodzić uzbrojone?”, „Prawa dla mężczyzn, gwałty dla kobiet”…

Według uczestniczek manifestacji w stolicy kraju Rabacie, wiele kobiet obawia się nie tylko, że zostaną zaatakowane, ale i tego, że nikt im nie pomoże. Dyskusje z mężczyznami byłe żywe, bo niektórzy przyszli, by przekonywać, że to kobiety, często „wyzywające seksualnie”, są odpowiedzialne za gwałty.

Maroko stoi w tym miesiącu pod znakiem głośnych skandali seksualnych. Tydzień przed gwałtem w autobusie, kraj obiegła wieść o zbiorowym gwałcie piętnastoosobowej grupy chłopców w wieku od 7 do 15 lat na starej oślicy. Stało się to w wiejskim, północno-zachodnim regionie Sidi Kacem i pewnie nigdy nie wyszłoby na jaw, gdyby nie nagła konieczność hospitalizowania wszystkich chłopców, gdyż zarazili się od zwierzęcia wścieklizną.

Według lokalnego obrońcy praw zwierząt Amala Elbekriego, „wszyscy wiedzą, że w środowisku wiejskim, na całym świecie, pierwsze doświadczenia seksualne dokonują się często ze zwierzętami”, ale „trudno zmienić mentalność, kiedy nie funkcjonują kary za zoofilię”. Miejscowa telewizja zrobiła wywiad z jednym z chłopców. Mówił, że nie zgwałciliby oślicy, „gdyby było boisko”.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Hassasin 26.08.2017 08:01

    A gdzie są matki tych de.B.ili ? Gdzie są ojcowie ? Z domu się wynosi ,,takie cuś,, jak wychowanie. To są chore całe społeczeństwa … kobiety pośrednio mają to na co zasłużyły, ,,Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie,, ,,, to chyba proste.
    Nie ma lepszego wzoru niż Słowiańskie wychowanie 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.