Marokańczycy uczcili zwycięstwo nad Belgią demolując Brukselę

Opublikowano: 28.11.2022 | Kategorie: Kultura i sport, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1371

Podczas piłkarskich mistrzostw świata w Katarze reprezentacja Maroka pokonała wczoraj 2:0 kadrę Belgii. Zwycięstwo nad „Czerwonymi Diabłami” zostało uczczone przez fanów „Lwów Atlasu”, którzy w ramach świętowania zaczęli niszczyć ulice stolicy Belgii. Przez kilka godzin tamtejsza policja próbowała więc zapanować nad tłumem w kilku miejscach Brukseli.

Belgia od lat należy nie tylko do europejskiej, ale także do światowej czołówki w piłce reprezentacyjnej. Nic więc dziwnego, że wygrana 2:0 na trwającym właśnie mundialu wywołała powszechną radość wśród Marokańczyków i większości arabskich nacji.

Entuzjazm aż za bardzo udzielił się marokańskim imigrantom mieszkającym w Belgii. Późnym popołudniem na ulicach Brukseli wywołali oni bowiem zamieszki. Ich uczestnicy, często eksponujący flagi Maroka, zaczęli niszczyć infrastrukturę publiczną, a także prywatne samochody.

Do największych rozruchów doszło w centrum miasta oraz w owianej złą sławą dzielnicy Molenbeek. Z tego powodu socjalistyczny burmistrz Brukseli Philippe Close z jednej strony zapowiedział stłumienie zamieszek, natomiast z drugiej odradzał mieszkańcom przemieszczanie się w te rejony belgijskiej stolicy.

Policja do rozpędzenia Marokańczyków użyła między innymi pałek, armatek wodnych i granatów z gazem łzawiącym. Imigranci odpowiadali między innymi rzucanymi kamieniami oraz wystrzeliwaniem pirotechniki w kierunku funkcjonariuszy.

Wśród rannych w wyniku zamieszek są przedstawiciele mediów. Reporter telewizji RTL wraz z operatorem kamery został zaatakowany przez marokański tłum, który uszkodził i ukradł sprzęt telewizyjny. Dodatkowo dziennikarz został poparzony pirotechniką.

Na podstawie: LeSoir.be
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.