Marihuana zmniejsza napady ciężkiej padaczki u dzieci o 86%

Opublikowano: 18.12.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 999

Najnowsze badanie przedstawia wyjątkowe historie dziesięciu dzieci żyjących z ciężką padaczką, którym przepisano terapię opartą na konopiach indyjskich. Imponujące wyniki leczenia wskazują, że nie tylko kannabidiole w zatwierdzonych preparatach, ale także inne związki roślinne prawdopodobnie przyniosą znaczące korzyści terapeutyczne.

W 2018 roku w Stanach Zjednoczonych zatwierdzono pierwszy lek z konopi indyjskich do leczenia ciężkiej padaczki dziecięcej. Tymczasem przeciwdrgawkowe właściwości tej rośliny znane są od ponad wieku, a kannabidiole są dziś uważane za główne związki dające pozytywny efekt. Z drugiej strony nie wszystkim pacjentom udaje się osiągnąć poprawę, dlatego naukowcy nadal badają różnicę między związkami i ich kombinacjami w całych produktach z konopi.

Nowe badanie ujawnia dziesięć wyjątkowych przypadków klinicznych dzieci z ciężką padaczką, które spożywały różne ekstrakty na bazie konopi, takie jak olej.

Każdy produkt zawierał różne stężenia kannabidiolu (CBD) i tetrahydrokannabinolu (THC). Obecnie dostępnych jest niewiele danych na temat chemii tego preparatu (innych niż stężenia CBD i THC), więc nie jest jasne, który związek lub kombinacja może odgrywać kluczową rolę w wyniku.

Naukowcy odkryli, że marihuana zmniejszyła częstotliwość napadów średnio o 86%. Każde dziecko ma inną historię radzenia sobie z chorobą. Na przykład, w przypadku dwóch badanych dzieci bezskutecznie próbowano użyć epidioleksu do kontrolowania choroby.

Wyniki te wskazują na potrzebę dodatkowych badań efektów terapeutycznych mało znanych związków w celu oceny ich korzyści w leczeniu padaczki. Na przykład w badaniach przedklinicznych naukowcy zidentyfikowali już kilka cząsteczek, które mają właściwości przeciwdrgawkowe.

Tymczasem perspektywa stosowania produktów roślinnych nie ogranicza się do epilepsji. „Możliwe, że całe ekstrakty z konopi są skuteczne nie tylko w kontrolowaniu napadów, ale mogą również pomóc w zaburzeniach behawioralnych i poznawczych” – podsumował eksperyment badawczy współautor Jonathan Arnold.

Zespół nie może się teraz doczekać przeprowadzenia badań klinicznych kontrolowanych z placebo, aby pomóc w znalezieniu potrzebnych odpowiedzi.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. BANDZIORkaq 18.12.2021 19:52

    Nie rozumiem po co poprawiać coś co jest skuteczne, po co szukać ” cząsteczek” odpowiedzialnych za to czy tamto, rzecz w tym ,że to nie jest pojedynczy związek , lecz kombinacja wszystkich naraz w stworzonych przez naturę proporcjach. Po co to zmieniać, po co poprawiać coś , co w swojej istocie jest dobre , żeby nie powiedzieć ” idealne”

  2. obecny 19.12.2021 12:02

    Myślę, że część naukowców ma takie mniemanie o sobie iż oni są lepsi od natury. Natomiast wyizolowanie związków chemicznych pozwoli na produkcję kilku leków i zarobek na nich. I nie ważne, że syntetyczny i nie działa tak dobrze jak roślina grunt, że można nieźle zarobić.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.