Marihuana dla słoni w ZOO

Opublikowano: 14.09.2020 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 591

Przedstawiciele warszawskiego ZOO powiedzieli, że będą podawać słoniom medyczną marihuanę, aby sprawdzić, czy poziom stresu słoni ulegnie zmniejszeniu.

Konopie medyczne są używane na całym świecie w leczeniu psów i koni, ale do niedawna nie było żadnych inicjatyw, aby leczyć nią słonie.

Eksperci z warszawskiego zoo zaaplikują słoniom afrykańskim wysoce skoncentrowany płynny kannabidiol. Słonie będą zażywać narkotyku przez trąbę. Według weterynarzy z zoo kanabidiol wywoła euforię u słoni i nie będzie miał negatywnego wpływu na wątrobę oraz nerki zwierząt.

Przedstawiciele ZOO stawiają swoją inicjatywę jako próbę znalezienia naturalnej alternatywy dla istniejących metod radzenia sobie ze stresem, zwłaszcza związanym z przyjmowaniem leków.

Eksperyment, w którym słonie przyjmą medyczną marihuanę, potrwa co najmniej dwa lata. Lekarze weterynarii będą regularnie sprawdzać poziom stresu zwierząt, mierząc ich poziom hormonów i analizując ich zachowanie. Jeśli projekt się opłaci, to medyczna marihuana trafi nie tylko do słoni, ale także do innych zwierząt żyjących w niewoli.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. BANDZIORkaq 30.09.2020 16:27

    A ludzie to co? Mniej stresu mają od słoni? To jest jawna dyskryminacja, domagam się jointa co wieczór bo mam stresu aż nadto, a na pewno więcej od słonia, który żreć dostaje, nie wywala go z zoo, nie ma na głowie rachunków… A słoniątka pampersów nie noszą, nie używają smartfonów, to jest jakaś pomylka. Skoro słonie, psy, konie mogą to czemu w Polsce nadal człowiek trafia za kratki za korzystanie z dobrodziejstwa samej natury? Przecież to jest eko i wege, wzbogaca atmosfere w tlen…a foliowe torebki śmiało można zastąpić papierowymi, i co to komu przeszkadza….

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.