Marchewka i pomidory tylko dla bogatych

Opublikowano: 16.10.2021 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1731

W ostatnich tygodniach nawozy rolnicze zdrożały o 200 lub nawet 300 procent. Polscy rolnicy nie mogą sobie na nie pozwolić, co wpływa bezpośrednio na produkcję i ceny żywności w Polsce. Rok temu tona nawozu kosztowała 900 zł za tonę, dziś to ponad 3 tys. zł.

Grupa Azoty – jedna ze spółek skarbu państwa – masowo eksportuje nawozy za granicę, mimo deklaracji ministra rolnictwa, że jest inaczej. Przeciwko tej praktyce protestuje Agrounia. Przedwczoraj obyła się blokada jednego z punktów załadunku, skąd nawozy rolnicze polskiej produkcji wyjeżdżają za granicę. Rolnicy z Agrounii zablokowali na kilka godzin wyjazd pociągów.

„Ten nawóz nie jest dostępny dla polskich rolników. Każdej godziny wyjeżdżają stąd pociągi” – mówił Michał Kołodziejczak, lider Agrounii podczas blokady w Woli Baranowskiej, największym terminalu przeładunkowym. Agrounia apeluje o całkowite wstrzymanie eksportu kluczowych surowców na rynki zagraniczne. Wytykają Jarosławowi Kaczyńskiemu niedotrzymanie słowa, gdy obiecywał obniżenie akcyzy. Dziś mówią: sprawdzam. Zaapelowali również do premiera o rozmowę i dostrzeżenie problemu rolników. „Konsekwencją tego działania będzie brak żywności na pólkach sklepowych, albo bardzo droga żywność” – mówił lider Agrounii podczas blokady terminala, skąd pociągi wyładowane polskim surowcem jadą na Ukrainę.

„W przyszłym roku marchew, rzodkiewka i pomidory staną się produktami premium, tylko dla bogatych. Polskiego rolnika nie będzie stać na zakup nasion i wyprodukowanie żywności. Za drożyznę odpowiadają spółki skarbu państwa, między innymi Grupa Azoty, która daje zaporowe ceny nawozów, nie dostępne dla większości polskich rolników. Za rok zaleje nasz rynek tanie jedzenie z zagranicy, produkowane niezgodnie z naszymi normami” – mówił Michał Kołodziejczak podczas wczorajszej konferencji prasowej.

„Rząd jest bezradny a drogie ceny produkcji przełożą się na ceny w sklepach. Bezpieczeństwo polski w dostępie do żywności jest zagrożone. Trzeba zmniejszyć akcyzy i opłaty paliwowe” – apeluje Agrounia.

Agrounia cieszy się rosnącym poparciem społecznym, co widać między innymi po zasięgach w social mediach. Tysiące osób ogląda i wspiera działania rolników.

Autorstwo: Rut Kurkiewicz-Grocholska
Źródło: Strajk.eu

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 15 , średnia ocena wartości wpisu: 5,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. urartur 16.10.2021 11:51

    Pomidor jako generator naszej energii ciała czyli siły lub mocy ducha czyli oczyszczenia? Sprawa wygląda tak, że gdy jemy zielone pomidory zmieniamy kierunek aktywacji słońca w nas czyli wit.D czerwone oczyszczają ciało swą energią DoR wywołując w ciele efekt PoR-a i na powrót.

    Marchew poprawia mężczyznom twardość falusa, czyli jego siłę wzmagając pożądanie, ogórek np. jego ukrwienie czyli doznania. Chodzi tu o prokreację zwierzącą. Jeśli owoce są zmodyfikowane, to jedząc je, zmieniamy pola fallusa i penisa. Ciało uruchamia te kierunki myślami czyli falami o niskich częstotliwościach i zakodowanym hemoglobiną poprzez pole elektromagnetyczne serca sterowanego duszą Matką życia. Dusz – duch to umysł powstały z doświadczeń syna – ciała w okresie kreowania charakteru i sumienia, który wybudza jaźń świadomości, sprawiając wybudzenie świadomości do samoświadomienia siebie.

  2. agama 16.10.2021 13:09

    spichlerz Europy, a sam będzie głodował z winy antypolskich działań rządu

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.