Mapa świata z prawidłowymi proporcjami kontynentów

Opublikowano: 18.11.2016 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1309

Japońska firma AuthaGraph opracowała oryginalną metodę projekcji, która pozwoliła na stworzenie mapy świata z zawartymi poprawnymi proporcjami zarówno kontynentów, jak i oceanów.

Większość map zniekształca prawdziwe zarysy kontynentów poprzez zmianę ich rozmiarów. Poza tym twórcy map umiejscawiają kontynenty w centrum karty, co dodatkowo zaburza proporcje. Japońscy projektanci umieścili Pacyfik w centrum, dzięki czemu uzyskano najbliższy prawdziwemu stosunek rozmiarów.

Przykładem może być Afryka, która na nowej mapie jest znacznie większa od Południowej Ameryki oraz Grenlandia, która jest trzy razy mniejsza od Australii. Odległości między kontynentami także uległy znacznemu zmniejszeniu.

Dla otrzymania takiego efektu, AuthaGraph rozłożyło sferyczną powierzchnię kuli ziemskiej na 96 trójkątów, a następnie za pomocą kombinacji metod projekcji obrazu dane zostały przełożone na planszę.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: TheSun.co.uk
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. agama 18.11.2016 12:13

  wreszcie mapa na miarę 21. wieku!

 2. MvS 18.11.2016 13:03

  To jest mapa na miarę naszych możliwości. My tą mapą otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasza mapa, przez nas zrobiona i to nie jest nasze ostatnie słowo!
  Obecnie przygotowujemy mapę dna mórz i oceanów z wszystkimi POI (beczki z paliwem uranowym, zatopione łodzie podwodne, tajne kable telekomunkacyjne) do współpracy z samochodową nawigacją GPS oraz globus Tokio.

 3. nemoein 19.11.2016 09:21

  Polecam Google Earth!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.