Manifestacje we Francji w obronie tradycyjnej rodziny

Opublikowano: 03.02.2014 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 424

W Paryżu i Lyonie odbyły się w niedzielę manifestacje w obronie tradycyjnego modelu rodziny, w których – według francuskiej policji – uczestniczyło odpowiednio 80 tys. i 40 tys. osób.

Organizatorką manifestacji była grupa inicjatywna, która przyjęła nazwę “Manifa dla wszystkich” w odpowiedzi na hasło “śluby dla wszystkich”, pod którym występowali zwolennicy małżeństw homoseksualnych, zalegalizowanych we Francji przed dziewięcioma miesiącami. Uczestnicy niedzielnych wystąpień w obronie tradycyjnej rodziny wznosili okrzyki przeciwko ewentualnemu zalegalizowaniu we Francji również instytucji matek zastępczych i sztucznego zapładniania lesbijek, chociaż rząd prezydenta Francois Hollande’a zapewnił, że nie planuje przygotowywania ustaw w tej sprawie.

Sekretarz generalny rządzącej partii socjalistycznej Harlem Desir ogłosił w związku z manifestacjami w Paryżu i Lyonie komunikat, w którym pogłoski o zamiarze zalegalizowania przez rząd instytucji surogatek określa jako “bezpodstawne plotki”. W Paryżu uczestnicy manifestacji, zakończonej w południowo zachodniej części francuskiej stolicy – Montparnasse, wznosili okrzyki: “Rodzina! Edukacja! Solidarność! Godność!”. Mniejsze manifestacje w obronie tradycyjnego modelu rodziny odbyły się wczoraj w Madrycie, Brukseli, Rzymie, Luksemburgu, Budapeszcie i Warszawie.

Autor: JW
Na podstawie: PAP
Źródło: Niezależna.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Abaddon 03.02.2014 15:14

    Do czego to doszło? Żeby o normalność trzeba było walczyć i przypominać o niej manifestacjami… Niedługo będziemy walczyć o swoje prawa jako mniejszość seksualna. Przed świętami Bożego Narodzenia zwróciłem uwagę na plakat reklamowy (tzw. billboard w anglojankeskiej nowomowie): było tam coś napisane o rodzinnych świętach – życzenia czy coś, a na zdjęciu matka z dzieckiem. A gdzie ojciec? Gdzie babcia i dziadek, że o rodzeństwie nie wspomnę? To ma być rodzina? Ojciec pewnie haruje na saksach albo nieznany ;-). A na rodzeństwo nikogo nie stać. Niedługo na takich plakatach będą dwie mamusie albo dwóch tatusiów i trzeba będzie siedzieć cicho bo to “NORMALNE”.

  2. niewolnik 03.02.2014 20:19

    Człowiek nie stworzył małżeństwa po to by się pie…lić tylko po to by w zdrowych warunkach wychować własne dzieci, zapewniając im godne warunki do życia w zdrowym społeczeństwie, by nauczyć moralności i sprawiedliwości, aby obronić przed dewiacjami, i zagrożeniami życia codziennego.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.