Mandaty za zakrywanie twarzy przy policyjnych kamerach

Opublikowano: 22.05.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 682

Mężczyzna został ukarany przez policję grzywną w wysokości 90 funtów po tym jak kazali mu nie zakrywać twarzy, gdy mijał kamery rozpoznawania twarzy we wschodnim Londynie.

Wymierzyli mu grzywnę za zakłócanie porządku po tym, jak próbował zakryć twarz kapeluszem i marynarką, kiedy zauważył kontrowersyjną technologię rozpoznawania twarzy w Romford we wschodnim Londynie.

Ta konfrontacja została nagrana przez BBC Click, który filmował policję metropolitalną próbującą wykorzystać tą technologię w stolicy.

Technologia ta wzbudziła krytykę i oskarżenia o wprowadzanie „wielkiego brata” do masowego nadzoru publicznego.

Chociaż Scotland Yard twierdzi, że pomoże to siłom w zwalczaniu przestępczości, to użycie systemu wywołało gwałtowny sprzeciw w Londynie – często nazywanym jednym z najbardziej nadzorowanych miast na świecie ze względu na jego ogromną sieć kamer CCTV.

Na podstawie: Sun.com
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. KubaD. 22.05.2019 15:01

    Co z muzułmankami?
    Też walą kary?

  2. Dawid 22.05.2019 15:49

    @KubaD.

    Jak znam Anglię i ich uwielbienie do muzułmanów to pewnie wręczają im jeszcze za to nagrody.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.