Mandat za brud w samochodzie? Rząd zaostrza kary

Opublikowano: 11.04.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1498

Od soboty 10 kwietnia w taryfikatorze obowiązuje nowa kara – mandat za podróż w niebezpiecznych warunkach. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wprowadziło nowe zmiany w kodeksie wykroczeń.

Urzędnicy wzięli pod lupę regulacje dotyczące obowiązków w zakresie utrzymania czystości i porządku. W ramach walki z koronawirusem wprowadzono nowe obostrzenie, które celuje we wszystkich zajmujących się m.in. przewozem osób – taksówkarzy, kierowców busów i autobusów.

Do taryfikatora trafił nowy mandat za nieutrzymywanie przez przewoźnika obowiązanego do zapewnienia podróżnym odpowiednich warunków higieny, środka transportu we właściwym stanie sanitarnym.

W myśl nowych przepisów za brak środków do dezynfekcji, brud w samochodzie czy busie kierowca może zostać ukarany mandatem od 100 do 250 zł. W sytuacji, gdy ktoś nie zgodzi się z funkcjonariuszem i nie przyjmie mandatu, wówczas ten będzie miał prawo skierować wniosek o ukaranie do sanepidu. Tu kara administracyjna może okazać się znacznie bardziej dotkliwa bo od 5 tys. zł do 30 tys. zł, czyli podobnie jak w przypadku łamania zasad dotyczących zakrywania ust i nosa np. maseczką.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 2,60 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
polach
Użytkownik
polach

Plandemia to pretekst także do nowych podatków…

robcioRR
Użytkownik
robcioRR

Hahaha. Proponuje mandat za brud pod paznokciami!!!! Ale sa glodni…… tylko karac karac karac!!!! Policja jako piborcy podatkowi w formie manfatow ….

synsata
Użytkownik

Jakim prawem ingerują coraz bardziej w nasze życie???
Niedługo wejdą do domów sprawdzać czystość pościeli, kibelka oraz zapas masek i środków dezynfekujących!
Nowe niewolnictwo i pełna kontrola pogłowia. Po zaczipowaniu nawet nigdzie się już nie schowasz.
Najczarniejsze scenariusze SF coraz bliższe realizacji.

radical3dom
Użytkownik
radical3dom

A gdzie są podane normy w/g których policjant będzie oceniał czystość w samochodzie?? Chyba że to będzie arbitralne wtedy każdemu można walnąc mandat.