Polska ma ogromne zasoby naturalne

Opublikowano: 13.10.2022 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 1238

https://www.youtube.com/watch?v=sapPl0cvW8U

W Polsce udokumentowanych jest aż 14 tysięcy złóż różnych kopalin. Pozyskiwane z nich surowce dzieli się na cztery główne grupy pod kątem ich wykorzystania i zastosowania: energetyczne, skalne, chemiczne i metaliczne. Firma Miedzi Copper, należąca do Kanadyjczyków, odkryła w Nowej Soli (woj. lubuskie) ogromne złoże miedzi – prawdopodobnie największe w Polsce, przewyższające rozmiarem złoże eksploatowane przez państwowego giganta KGHM. Czy zasoby miedzi większe od KGHM nie zostaną wykorzystane? Prof. Stanisław Speczik, dyrektor generalny spółki Miedzi Copper Corp., geolog, profesor nauk o ziemi skomentował odkrycie miedzi.

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. pikpok 13.10.2022 17:23

  Firma Miedzi Copper nie odkryła, tylko przejęła ogromne złoże miedzi i srebra o których było wiadomo wcześniej. Pomimo tego że mamy technologie i firmę KGHM.
  https://polkowice.naszemiasto.pl/kghm-chce-wydobywac-miedz-w-wojewodztwie-lubuskim-zdjecia/ar/c8-1880562

  2014 r.
  ,,Jednak są na tym świecie rzeczy, o których nie śniło się filozofom. Znając zasady przyznawania koncesji i obowiązujące w Polsce prawo, byliśmy przekonani, że dostaniemy tę koncesję – mówi Dariusz Wyborski. – Będziemy się odwoływać od tej decyzji.” https://lubin.naszemiasto.pl/kghm-nie-dostal-koncesji-w-lubuskiem/ar/c1-2151124

 2. replikant3d 13.10.2022 18:36

  Te złoża dawno sprzedane USA i ,,myckowym,, Dlatego chcą nas wyeliminować.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.