Mamy jedne z najniższych kosztów roboczogodziny

Opublikowano: 02.04.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1692

W ubiegłym roku koszt jednej godziny pracy był w Polsce wciąż jednym z najniższych w Unii Europejskiej. Przedsiębiorcy musieli więc zapłacić średnio 11 euro, podczas gry europejska średnia to 28,5 euro. Tańsi od polskich pracowników są jedynie ich koledzy z pięciu innych unijnych państw.

Europejski Urząd Statystyczny opublikował doroczne dane na temat kosztów roboczogodziny we wszystkich państwach należących do UE. Jak zwykle Polska znalazła się w absolutnej końcówce całej stawki. Biznes musi więc płacić tylko 11 euro za godzinę pracy polskiego pracownika. To aż o 17,5 euro mniej niż wynosi średnia dla wszystkich krajów unijnych.

Mniej trzeba zapłacić za godzinę pracy przedstawicieli tylko czterech nacji. Dokładnie 10,8 euro trzeba zapłacić średnio w Chorwacji, 10,1 euro na Litwie, 9,9 euro na Węgrzech, 8,1 euro w Rumunii oraz 6,5 euro w Bułgarii. Warto podkreślić, że więcej kosztuje roboczogodzina w Czechach i na Słowacji.

Absolutnymi liderami są oczywiście kraje Europy Zachodniej. W Luksemburgu koszty pracy wynoszą 42,1 euro za godzinę, w Danii 45,8 euro, natomiast w Belgii blisko 41,1 euro. Oczywiście nie wszystkie zachodnioeuropejskie państwa znajdują się na podobnym poziomie. W Hiszpanii jest to 22,8 euro, z kolei w Portugalii dokładnie 15,7 euro.

Na podstawie: Bankier.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.