Mamy dziś mniej wolności niż niewolnicy?

Opublikowano: 12.03.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3422

Poseł i współzałożyciel Konfederacji oraz założyciel „Najwyższego Czasu!”, Janusz Korwin-Mikke, porównuje w swoich mediach społecznościowych, ile wolności mieli rzymscy niewolnicy, a ile mają jej obywatele Rzeczypospolitej Polskiej.

Czy obywatel Polski ma mniej wolności niż miał niewolnik w czasach starożytnego Rzymu? Poseł Janusz Korwin-Mikke zrobił takie zestawienie na „Twitterze” i nie wygląda ona zbyt korzystnie z perspektywy dzisiejszych mieszkańców Rzeczypospolitej.

„Obecnie podatki razem ZUS-em wynoszą ponad 80%. W ustroju niewolniczym niewolnik miał prawo do zatrzymania dla siebie 10% tego, co zarobił poza domem. Różnica pomiędzy niewolnictwem w starożytnym Rzymie a obecnym jest taka, że nam raz na cztery lata pozwalają wybrać sobie »pana«” – napisał polityk na „Twitterze”.

W kolejnym wpisie Janusz Korwin-Mikke dodaje: „Zapomniałem dodać, że podstawowa różnica ILOŚCIOWA w tym, że za te 90% Pan miał obowiązek niewolnika nakarmić, przyodziać, dać dach nad głową… A JAKOŚCIOWA w tym, że nie kazał niewolnikowi przypinać się pasem do konia (choć mógł spaść, złamać rękę i nie móc pracować dla Pana!)” – napisał.

Źródło: NCzas.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Fenix 13.03.2023 06:44

    Korwin nie od zajmowania miejsca w sejmie, przyspawanych do stołka , rzucania obietnic lanserów do dzielenia ludzi. Lecz od działania , i zmian na lepsze odczuwanych przez ludzi . Nie zapomnij że żresz z tego samego żłobu od 30 lat co p /osły i rży rząd, z wymuszonych podatków od niewolników 80% . Wasza biurokracja i prawo ograniczania wolności osobistej ludzi, rozrasta się jak rak,i to musimy wyciąć!

  2. Fenix 13.03.2023 07:15

    Jak to mówi Tusk “Jesteście solą tej ziemi”, a my wam solą PO oczach!!!

  3. Doctor Who 15.03.2023 10:35

    Kasa z podatków jest rozmyślnie marnotrawiona, moim zdaniem. Celem jest trzymanie ludzi w konieczności pracy. Poziom technologiczny nie wymaga takiej ilości pracy jaką mamy obecnie nakazaną podatkami do zwykłego życia. Mniej pracując, możliwe że ludzie zamiast igrzysk zaczeliby myśleć. Przynajmniej część. To było by niebezpieczne dla arystokracji.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.