Mama czy tata?

Mieszkaniec Finlandii zaszedł w ciążę po zmianie płci. Fińscy lekarze odnotowali przypadek tzw. „męskiej ciąży”, informuje telewizja Yle.

Mężczyzna, który jest w ciąży, urodził się jako kobieta, a później przebył operację zmiany płci. Otrzymał dokumenty na męskie imię, a także numer identyfikacyjny z ukazaniem płci męskiej. W którymś momencie transseksualista, którego nazwiska nie podaje się do wiadomości, przerwał terapię hormonalną, aby zajść w ciążę. Popierał to jego partner.

Jak opowiadają przyszli rodzice, ciąża przebiega pomyślnie. Problemy pojawiają się przy wizytach w szpitalu i przychodni ginekologicznej: systemy komputerowe służby zdrowia nie działają, ponieważ przyszła matka ma męski numer identyfikacyjny.

Źródło: pl.SputnikNews.com