Malta przetrzymuje imigrantów na statkach

Opublikowano: 24.05.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 627

Kolejnych 140 imigrantów zostało umieszczonych na wynajętym przez maltański rząd statku wycieczkowym poza wodami terytorialnymi Malty. Ogółem na takich wynajętych statkach o milę poza wodami terytorialnymi przebywa ponad 300 osób, które przypłynęły na łodziach z Libii. Na Maltę wpuszczono 19 osób, dzieci z matkami i kobiety w ciąży.

Malta, podobnie jak Włochy, ogłosiła w marcu, że ze względu na zagrożenie epidemiologiczne zamyka swoje porty. Od tego czasu nie przyjmuje żadnych imigrantów. Trzy statki prywatne wyławiają imigrantów, a pod koniec kwietnia jeden z nich odwiózł ponad 60 osób z powrotem do Libii, gdzie umieszczono ich w cieszącym się złą sławą zamkniętym ośrodku Tariq Al Sikk, finansowanym przez Unię Europejską.

Organizacje praw człowieka uważają, że Malta narusza międzynarodowe zobowiązania dotyczące azylu nie wpuszczając na swoje terytorium ludzi, którzy próbują do niej dotrzeć.

Autorstwo: (gl)
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o