Małoletni Irakijczyk w Niemczech podłożył bombę

Opublikowano: 17.12.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 571

Dwunastoletni chłopiec – obywatel Niemiec irackiego pochodzenia – próbował zdetonować bombę napełnioną gwoździami na bożonarodzeniowym jarmarku w mieście Ludwigshafen w Nadrenii-Palatynacie.

Według opinii źródła chłopiec jest „radykalnie religijny”, prawdopodobnie został zwerbowany przez nieznanego członka zakazanej w wielu państwach organizacji terrorystycznej Państwo Islamskie.

Do wybuchu nie doszło dzięki przypadkowi: nie zadziałał detonator. Chłopiec przyniósł domowej roboty bombę w plecaku, a po nieudanej próbie aktywacji schował plecak w krzakach w pobliżu ratusza miejskiego, gdzie znaleźli go przechodnie i poinformowali o znalezisku policję.

Do zdarzenia doszło 5 grudnia. W tej chwili podejrzewany został oddany do zakładu, wobec niego toczy się śledztwo z artykułu „ciężkie przestępstwo zagrażające bezpieczeństwu państwa”. Wiadomo, że chłopiec wcześniej wyrażał chęć wyjazdu do Syrii i walczenia po stronie islamistów.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.