Małoletni dobrowolnie udostępniali swoje nagie zdjęcia

Opublikowano: 08.01.2019 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1873

Najmłodsze dziecko miało osiem lat.

Kanadyjska policja ostrzega rodziców po tym, jak zidentyfikowano czwórkę dzieci z Nowego Brunszwiku rozpowszechniających w Internecie swoje wizerunki nago. Dzieci, w wieku od 8 do 12 lat umieściły na bezpłatnych stronach zdjęcia lub filmy wideo ze swoim udziałem.

Według policji takie zachowania stają się coraz bardziej powszechne; w związku z powyższym zachęca się rodziców do wzmożenia czujności, gdy chodzi o działania podejmowane przez dzieci w Internecie. Rodzice i opiekunowie powinni wiedzieć, jakie strony są odwiedzane przez nieletnich, regularnie sprawdzać używane przez nich urządzenia oraz rozmawiać z nimi na temat odpowiedniego zachowania w sieci czy nawet wypracować coś w rodzaju „rodzinnej umowy”, która precyzowałaby reguły dotyczące postępowania w Internecie.

Nie bez znaczenia jest również fakt, iż wiele dzieci nie zdaje sobie sprawy z tego, iż umieszczanie w sieci zdjęć lub materiałów wideo o charakterze seksualnym przedstawiających osoby poniżej 18 roku życia jest przestępstwem rozpowszechniania pornografii dziecięcej.

Autorstwo: AM
Na podstawie: National Post
Zdjęcie: Jim Bauer (CC BY-ND 2.0)
Źródło: Swiato-Podglad.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.