Malaria w Europie

Opublikowano: 24.08.2016 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2

Co roku na malarie choruje od 1-3 milionów ludzi na całym świecie. O samej chorobie wiemy sporo, chociaż do dnia dzisiejszego nie odnaleziono szczepionki na ten rodzaj pasożyta. Ogniwa epidemiologiczne znajdują się w Afryce. Ze względu na duży ruch imigrantów z różnych regionów, malaria może pojawić się również w Europie.

Kilka dni temu ogłoszono kwarantannę na terenie niektórych prowincji Grecji. Stwierdzono 3 przypadki malarii. Osoby, które miały objawy choroby znajdowały się w obozach dla imigrantów. W wyniku potwierdzonej informacji władze zdecydowały się na przeprowadzenie kwarantanny w kilku prowincjach Grecji. Zamykanie miast w okolicy Salonik może wydawać się działaniem nad wyrost, skoro znaleziono tylko tak niewielki odsetek chorych do momentu, w którym nie pozna się mechanizmu samej choroby.

Malarię przenoszą samice komara po ugryzieniu osoby chorej. Ponad 50 gatunków komara może przenieść dużą ilość różnych odmian pasożytów kąsając i zarażając jednego dnia wiele osób. Malarią można zarazić się poprzez krew, skażone igły. Choroba rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie a sprzyjają temu bardzo wysokie temperatury, które komarom umożliwiają szybkie rozmnażanie się. Na tą chorobę może chorować każda osoba, bez względu na wiek. Objawy są bardzo charakterystyczne, a przebieg jej bywa czasami bardzo gwałtowny. Najgorszą konsekwencją choroby jest śmierć.

W Polsce malaria była odnotowywana w różnych okresach. Pierwsze wzmianki o chorobie pojawiły się w XIX wieku, ostatnie przypadki zachorowań miały miejsce w trakcie II Wojny Światowej. Ostatnio informacje mówią o około 7 zgonach w przeciągu kilku lat do roku 1998. Można więc śmiało łączyć rozprzestrzenianie się choroby wraz z zwiększonym ruchem i transportem.

Obecnie ogniska epidemiologiczne znajdują się w różnych częściach świata. Pojawiają się również w miejscach, w których od lat nikt nie chorował. Przykładem takiego państwa jest Wenezuela, która odnotowane zachorowania miała w latach 70. Obecnie w tym kraju panuje epidemia. Ogólne problemy tego kraju są na pewno wszystkim znane. Teraz coraz głośniej mówi się o braku produktów podstawowych potrzeb i praktycznie nie istniejącej służbie zdrowia. Powoduje to bardzo szybkie rozprzestrzenianie się choroby.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Źródło: Orwellsky.blogspot.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

wzbogacenie o egzotyczne plagi