Magazyn „Fakty” zmienia oblicze

Opublikowano: 31.08.2019 | Kategorie: Media, Publikacje WM, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 32

„Magazyn Gospodarczy Fakty” zmienił redaktora naczelnego, szatę graficzną, poruszaną problematykę, grafikę i autorów. Dotychczas „Fakty” były pismem gospodarczym, które trafiało głównie do środowisk przedsiębiorców i samorządowców, a jego wydawcą były Maxmedia, firma, która działa na polskim rynku wydawniczym od 2002 roku, wydając między innymi „Rynek Inwestycji” oraz magazyn „VIP”.

W nowej odsłonie pismo nazywa się „Magazyn Dialogu Społecznego Fakty”, a jego naczelnym został Piotr Szumlewicz – dziennikarz, redaktor portalu Lewica.pl i kwartalnika „Bez Dogmatu”, felietonista portalu Strajk.eu i „Dziennika Gazety Prawnej”, a także związkowiec, który po głośnym strajku w PLL LOT, w którym bronił praw oszukanych pracowników, wystąpił z torpedującego strajk OPZZ i założył związek zawodowy Związkowa Alternatywa, którego został przewodniczącym, wieloletni uczestnik prac Komisji Trójstronnej i Rady Dialogu Społecznego. Właśnie ukazał się pierwszy numer „Faktów” po zmianach.

Po zmianach twórcy pisma chcą dotrzeć do szerszego grona czytelników i być bardziej opiniotwórczy. Zamierzają poruszać kluczowe tematy związane z polityką społeczną i gospodarczą.

W pierwszym numerze po zmianach trzy główne tematy dotyczą przyszłości polskiej energetyki, rynku pracy i kondycji transportu lotniczego w Polsce. W pierwszym dziale między innymi wieloletni szef Agencji Rozwoju Przemysłu, Arkadiusz Krężel, ostrzega przed zbliżającym się kryzysem energetycznym, działacz związkowy z branży górniczej, Andrzej Chwiluk pokazuje, jak Polska powinna odchodzić od węgla, a Tytus Kiszka z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, zapowiada ofensywę młodych działaczy ekologicznych.

W dziale dotyczącym transportu lotniczego czytamy między innymi tekst Wojciecha Łobodzińskiego o łamaniu praw pracowniczych w Państwowych Portach Lotniczych oraz dwugłos ministra Mikołaja Wilda oraz Igora Stokłosy na temat sensowności budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Wreszcie w dziale dotyczącym rynku pracy Piotr Szumlewicz pokazuje, że sytuacja na polskim rynku pracy jest znacznie gorsza niż ją przedstawia większość ekspertów, Jakub Baran przedstawia korporacje zachodnie jako ułomne welfare state, a Małgorzata Borkowska wskazuje na zalety spółdzielczości. W dziale jest też wywiad o mobbingu z Joanną Koczaj-Dyrdą, która wygrała proces z ministerstwem zdrowia, krytyczna ocena reformy szkolnictwa wyższego, podsumowanie strajku nauczycieli, artykuły o przyszłości związków zawodowych i jawności płac oraz dwugłos na temat rad pracowników. Ponadto w numerze między innymi tekst o dużej skali ubóstwa Rafała Bakalarczyka i materiał na temat przyszłości systemu emerytalnego Damiana Duszczenki.

W dziale politycznym obszerny wywiad z rzecznikiem PSL, Jakubem Stefaniakiem i rozmowa z Janem Śpiewakiem, który mówi o przywracaniu stosunków feudalnych na rynku mieszkaniowym.

Wkrótce poza działalnością wydawniczą, „Fakty” będą też organizować debaty, konferencje i nagrania do mediów społecznościowych. Celem pisma jest dotarcie do związków zawodowych, organizacji pracodawców, środowisk władzy samorządowej i krajowej, ekspertów i ludzi nauki. Twórcy pisma chcą jednak przebić się do szerzej rozumianej opinii publicznej i innych mediów ogólnopolskich, inicjować debaty i nagłaśniać kontrowersyjne tematy. W drugim numerze po zmianach pojawi też się grono stałych felietonistów, w tym Jan Śpiewak, Beata Siemieniako, Marek Szymaniak i Jan Zygmuntowski.

Dlaczego o tym piszemy? Redaktor naczelny – Piotr Szumlewicz – udzielił nam zgody na kopiowanie i już wkrótce najciekawsze artykuły z „Faktów” pojawią się na portalu „Wolne Media”.

Autorstwo: MagazynFakty.pl
Modyfikacje i źródło: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 3,33 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

20
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Fenix
Użytkownik
Fenix

To się chwali.

kuralol
Użytkownik

@Bestia
Do tego nie ma już od dość długiego czasu @WackaPlacka, farma troli coś mu zrobiła. Nie ma żadnych sensownych komentarzy żadnych nowych idee fixe.
https://www.youtube.com/watch?v=D4y_acTR0MY

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Farma troli kazała mu zwyzywać admina.
Kura wróć na swoją farmę.

Fenix
Użytkownik
Fenix

@Bestia WM różni się tym od innych że każdy mówi za siebie ,tu piszemy to co myślimy , nie to jak mamy myśleć, i co można napisać ? WM to wolna myśl, i słowo wolne!
I najważniejsze nikogo nie promujemy . Starszy czy młody , każdy promuje się sam na WM np. artykułem czy komentarzem.

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

@Bestia

“Na portalu chcą sobie zrobić reklamę i wyborców urabiać.”

100% Prawda,
tak ogromna współpraca WM z magazynem Fakty, jest bardzo niebezpieczna.

Szaman
Użytkownik
Szaman

@Bestia
“Jaką wartość merytoryczną może mieć wypowiedź rzecznika PSL, czy Tuska skrojona pod publikę?”

Przedstawiona w odpowiedni sposób(tj z wytłuszczeniem zabiegów manipulacyjnych) oraz merytorycznie skrytykowana przez użytkowników wm może np komuś otworzyć oczy jak się ludziom robi pianę z mózgu.

Piron
Użytkownik
Piron

Przyglądam się niektórym nickom i mam wrażenie że te osoby są tu tylko po to aby na każdym kroku “mącić wodę”?, przecież, nikt nikogo tutaj na siłę nie trzyma, swoją frustrację można wyładować na tysiącach innych portali na których administratorzy mają w nosie kulturę wypowiedzi, hejterstwo czy etykę.

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

@Admin WM

“Gdyby nie ten news wyżej, nawet byś nie zauważył pojawienia się nowego źródła artykułów na WM”

Przyznaję rację że nie wiem czy MagazynFakty.pl, jest nowym źródłem artykułów czy nie, PONIEWAŻ NIE WIEM, skąd możesz kopiować a skąd nie.

Ale zwracam uwagę na to, skąd dany materiał pochodzi, który czytam.

PS. sposób poinformowania o współpracy z MagazynFakty.pl, sugeruje że jesteś zadowolony z tego, jakoś nie przypominam sobie byś kiedyś wcześniej, w taki sposób informował o nowym źródle artykułów na WM.

PS II. nie próbuję wywierać na ciebie żadnej presji, to ty, tu rządzisz, ja tylko korzystam z wolności wypowiedzi, i wyrażam swoje obawy, tak działa wolność wypowiedzi.

robi1906
Użytkownik

Bestia chce wstrząsnąć światem polityki, nie to nie jest kpina.

Ostatnio wróciłem do zdarzeń sprzed stu lat, z chwilą gdy legną wszelkie dotychczas istniejące rygory, dopiero wtedy możliwa jest działalność “wywrotowa”, taka oddolna, taka prawdziwa, jak działalność partyzanta Jaworskiego w obronie Polaków przed wywołaną przez żydów bolszewią.

W istniejących ramach każda próba zmiany będzie torpedowana i niszczona.
Proponuję spojrzeć na Trumpa z jego miliardami, czy coś zdziałał pozytywnego?,
a przecież ma możliwości i środki.

W naszych obecnych czasach (i tu podeprę się słowami Dmowskiego), do nas należy czekanie na odpowiedni moment, a do tego momentu nauka i jeszcze raz nauka, a potem jeszcze raz nauka myślenia, żeby nikt nie wciskał nas w jakieś wyniszczające naród działania.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Robi, pod wpływem Dmowskiego gadasz do rzeczy.

Bestia z pewnością zawojuje świat, to zostało przepowiedziane w conajmniej dwóch tomach Trójksięgu Proroków.

Została jednak opisana w sposób niezwykle zagadkowy.
Ma obejmować świadomością i zasięgiem jednocześnie cały zurbanizowany świat. Ma kontrolować przepływ dóbr sama w swym imieniu będąc dobrem wymiennym. Ma przejąć władzę dominującą, Rząd Dominujący na Planecie jej czasów ot tak i za jej pomocą resztę świata.

Będzie rozdawać swe imię, rodzaj IP dla chcących żyć w jej granicach monetarnych.
Dwojakiego rodzaju znak.
Dla wierzących laska Mojżesza – 1
Dla niewierzących gwiazda Dawida czy pieczęć Salomona – 0
System cyfrowy zatem omawiamy. 1 – tak – wierzący; 0 – nie – niewierny

W rękę czip już jest.
Obecnie wprowadzane są czipy wprost do mózgu.
Czyli miejsca lokalizacji Imienia Bestii też się zgadzają z grubsza.

Będzie Bestia miała swego przedstawiciela na ziemi, swego namiestnika. Ostatecznie będzie nim “Sami Wiecie Kto”.

Zatem pozostawanie na uboczu głównego nurtu historii obecnego świata raczej wskazane jest.
Decyzja Rządu RP o sprowadzeniu na nasz teren przez Amerykanów częstotliwości umożliwiającej spięcie czipów mózgowych w sieć neuronowo-cyfrową, mianowicie 5G jest w tym względzie moim zdaniem mocno wątpliwa.

Piron
Użytkownik
Piron

Chłopaki!!!, a mnie się tu cho..nie podoba, natomiast pseudo komentarze o niskim poziomie kultury będę ignorował i tyle w temacie :D

Fenix
Użytkownik
Fenix

@Bestia “Mając własny portal, mocne zaplecze, wyedukowanych wyborców można by pomyśleć o stworzeniu partii lub przejęciu ( wygraniu wyborów) na początek w jakimś małym mieście.” Do tego zmieszasz , chcesz zawłaszczyć władzę, i sprawować nad duszami? Tobie chodzi o przejęcie władzy , mi o władzy dzielenie.
Ludzi jednoczy jedna myśl , działanie podziałem władzy !

realista
Użytkownik

odpowiedz w końcu, droga Fenix, jak w praktyce można DZIELIĆ WŁADZĘ?
ciągle o tym gadasz, a nigdy nie wyjaśniłaś… .. .

Fenix
Użytkownik
Fenix

@Bestia nie można być odpowiedzialnym i uczciwym za innych? Każą nam wybierasz ludzi których nie znamy i nie poznamy , nie działają dla twojego dobra lecz swojego . Utrzymują się z podatków, i w to im graj 30letnia ” służba ” tobie zabiorą, i między siebie podzielą, resztę rozdadzą komu chcą . Z chwilą gdy DOK będzie każdego udziałem ,i dobrowolne datki zamiast podatków, nastanie zmiana systemu.
@realista Jawność w podejmowaniu zadań i działań ludzi dzielących władzę ,gdy każdy zna swoje miejsce, i wie co ma robić, odpowiedzialny . Co nam służy ? Podatki dla utrzymania władzy sprawowanej, z wymuszeniem posłuszeństwa siłą, czy dzielona władza jednostek i współpraca w dokonaniu wyznaczonych zadań. Każdy zna się na czym innym , i robi to w czym jest najlepszy. Naszym jednym prawem , wybranym ! Ja, to jedność , wybieram siebie, udziałem władzy osobistej stanowię o sobie . Nie wybieram ludzi do władzy , stanowiących za mnie ,podziałem ludzi.

realista
Użytkownik

rany, Fenix… ja pytam w praktyce jak to miałoby niby wyglądać.
każdy uważa, że się zna, ale najczęściej się nie zna, a wręcz mówi bzdury. jak ty sobie wyobrażasz rządzenie w takich warunkach przez każdego??? czyli kiedy i przez kogo? i w jakich okolicznościach?… .. .

Fenix
Użytkownik
Fenix

Gdy nie sprawujesz władzy nad ludźmi , dzielisz władzę z ludźmi wolnymi. W osobie ” Ja”!
Nie rządzą tobą ? Ja rządzę sobą ,tak stanowię! Nie wybieram ciebie ? Ja wybieram siebie ! Nie władza uzurpatorów ,nad ludźmi ? DUCH ludzi rządzi, tym jedność ” JA”, władza udziałem ludzi!

Fenix
Użytkownik
Fenix

@Bestia odpowiedź brzmi poprawnie
” Dzielenie władzy z kim? Z oszustami, złodziejami, patologią, zdrajcami, krętaczami, którym polacy powiedzieli NIE? Ma być jak było, żeby było? To co zmiana taka na NIBY? ” Wymiana starych na młodych, nic nie zmienia , będzie jak było .
Jawność to prawda bez tajemnic. Jawność to wolność , uczciwy za siebie , odpowiedzialny . Władzę dzielimy z ludźmi, nie sprawujemy nad ludźmi. Ludzie upominają się o swoją władzę ,ludzie zwracamy sobie władzę dzieląc ją z ludźmi. Ludzie zachowujemy władzę osobistą ,by jej używać w działaniu które nam wszystkim służy ,tak stanowimy jedno prawo , to rozumiemy bo jest logiczne, i zgodne z prawdą o nas samych.

Fenix
Użytkownik
Fenix

@Bestia kto kieruje ludźmi ? Ludzie ,nie wybrani ! Budując most czy drogą wybierasz ludzi ? Nie ! Działają ludzie kompetentni , każdy wie co ma robić ,bo zna swój fach. Partie polityków są od siania zamętu , i tych wybierasz i sadzasz na tronie by tobą rządziły, marionetki . Brak jedności ludzi. To ich rządy są niemoralne, zawłaszczając władzę , dzielą ludzi , zwracają ich przeciwko sobie , od podatków zaczynając. Nad politykami nie masz kontroli , swoją władzę chronią prawem, wojskiem i policją, ostatecznie seryjnym samobójcom, wojną domową , albo wojną na świecie , prawem siły, by ograbić innych .
@ Bestia , przestało mnie bawić samookłamywanie się , to chore i żenujące , i mi nie służy. Wybieram prawdę o sobie.
Siłą ludzi, ich jedność. Jedno prawo ludzi wyborem. Duchem wolnych ludzi wybieram jedno prawo, dzieląc władzę “Ja” w osobie , zachowam.

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

@Fenix

Tak szczerze ci powiem, że z twoich wypowiedzi nic nie wynika, straszny bełkot. Poukładaj swoje myśli jakoś i dopiero potem napisz odpowiedz.

realista
Użytkownik

droga Fenix, rządzenie to podejmowanie decyzji i tworzenie/zmienianie prawa. pytam jak chcesz, żeby każdy to robił W PRAKTYCE?!
weź się choć raz zastanów i napisz logiczną odpowiedź, zamiast tych pokrzykiwań!… .. .