Macierewicz za większą obecnością NATO w Polsce i Polaków w Afganistanie

Opublikowano: 11.11.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 431

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz nie zamierza rezygnować ze swojej dotychczasowej polityki, dlatego zamierza jeszcze bardziej zwiększyć udział naszego kraju w strukturach Sojuszu Północnoatlantyckiego. Z tego powodu szef MON chciałby instalacji w Polsce centrum dowodzenia NATO, a także chce wzmocnić polską misję wciąż uczestniczącą w niekończącej się wojnie w Afganistanie.

NATO zamierza wprowadzić nową strukturę dowodzenia, aby według oficjalnej retoryki Sojuszu przeciwdziałań nowym zagrożeniom, w tym związanym z działalnością Federacji Rosyjskiej. Z tego powodu struktura utworzona w czasach „zimnej wojny” zamierza stworzyć dwa centra dowodzenia, zaś pierwsze z nich miałoby poprawić zdolności komunikacyjne oraz chronić szlaki morskie łączące ze sobą Europę i Amerykę. Drugie ma natomiast zostać ulokowane na terenie naszego kontynentu.

Centrum dowodzenia NATO w Europie odpowiadałoby więc za usprawnienie logistycznych możliwości Sojuszu Północnoatlantyckiego, w tym nadzorować rozmieszczenie sprzętu i wojsk na terenie państw europejskich przynależących do tej organizacji. Decyzje dotyczące ostatecznego ulokowania obu centrów mają zostać podjęte podczas spotkania szefów resortów obrony narodowej krajów NATO w lutym przyszłego roku, a chrapkę na umieszczenie dowództwa w Polsce ma oczywiście Macierewicz.

Szef MON twierdzi bowiem, że Polska jest „usatysfakcjonowana” kształtem proponowanych reform, natomiast wspomniane centrum dowodzenia NATO powinno zostać ulokowane w naszym kraju, ponieważ „z militarnego punktu widzenia Polska jest najwłaściwszym miejscem do jego usytuowania”. Macierewicz dodał, iż taka operacja wiązałaby się ze sporym wysiłkiem dla państwa, ale obecność obcych wojsk na naszym terytorium ma zdaniem wiceszefa Prawa i Sprawiedliwości „czynić kraj bardziej bezpiecznym”.

Ponadto jeden z najbardziej proamerykańskich polityków w naszym kraju zamierza dalej pogłębiać zaangażowanie Polski w Afganistanie, czyli w niekończącym się konflikcie wywołanym już szesnaście lat temu przez interwencję Stanów Zjednoczonych w tym państwie. Macierewicz chce więc wzmocnić polskie wojsko na afgańskim terytorium, przy czym twierdzi on jednocześnie, iż misja Wojska Polskiego w Afganistanie nie ma charakteru bojowego.

Na podstawie: wPolityce.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o