Macierewicz będzie uczył strzelać

Opublikowano: 10.12.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 285

Wiceminister obrony narodowej Polski Michał Dworczyk poinformował w sobotę, że program „Strzelnica w powiecie” ruszy do początku stycznia 2018 r. Zakłada on dofinansowanie przez MON budowy i rewitalizacji strzelnic w każdym powiecie w Polsce. Koszt – kilkadziesiąt milionów złotych.

Program, skierowany do jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych, zakłada dofinansowanie przez resort obrony budowy i rewitalizacji strzelnic w każdym powiecie w Polsce.

“Przed końcem roku poinformujemy, jakie środki przeznaczymy na projekt. Już teraz możemy powiedzieć, że naszym priorytetem są województwa: podlaskie, lubelskie, podkarpackie, warmińsko-mazurskie i mazowieckie oraz gminy i powiaty, w których stacjonują wojska operacyjne, ale nie ma tam czynnych strzelnic” — powiedział Dworczyk.

Jak dodał, ministerstwo nie będzie wspierało budowy i rewitalizacji strzelnic krytych, rozbudowanych i skomplikowanych. Dofinansuje jedynie obiekty, których koszt budowy wyniesie od kilkuset tysięcy złotych do 2 mln zł. “Chcemy, żeby to był program masowy, powszechny. Jesteśmy zdeterminowani na dofinansowanie prostych rozwiązań, które zapewniają duże możliwości szkoleniowe, ale nie są zbyt drogie” — wyjaśnił.

Program ma zachęcić polską młodzież do służby w wojsku. “Wierzymy, że będziemy budować rezerwy osobowe Polskich Sił Zbrojnych” — zaznaczył.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

Doskonale. Warto umieć strzelać.

ZIWK
Użytkownik

Bogaty kraj…
Jak widzę te śmigłowce służb SAR (Search and Rescue), śmigłowce ZOP (zwalczania okrętów podwodnych) i kawalerii powietrznej, te nowe okręty podwodne, nowoczesne karabinki jednostek specjalnych, czy moździerze piechoty, transportery opancerzone… to wreszcie jest dowód, że Misiewicz dobrał odpowiednie pigułki i pilnuje ich zażywania.
Koronnym dowodem na świetną kondycję naszego ministra jest ostatnia (31.11.2017) – wymiana na granicy obwodu Kaliningradzkiego – rosyjskich szpiegów i agentów na naszych wywiadowców.

Tom
Użytkownik
Tom

Co do nowoczesnych karabinów, to jeśli mówisz o MSBSach/Grotach, to niestety one są nadal awaryjne. Z tego co wiem, to fabryka broni Radom, która je produkuje jest w takiej sytuacji finansowej, że bez większych zamówień będzie się musiała zamknąć i z tego powodu MON podpisał zakup sporej ilości broni, która jest awaryjna, aby uratować producenta. Jeśli dopracują MSBSa to będzie fajnie, że mamy własną konstrukcję, ale teraz niestety będziemy mieli sporo awaryjnej broni na początek w wojskach obrony terytorialnej