Machu Picchu i Inkowie

Opublikowano: 06.09.2021 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 1158

Machu Picchu od lipca 2007 roku zalicza się do nowych siedmiu cudów świata. Położone w peruwiańskich Andach, miasto Inków pomimo przeprowadzanych tam badań naukowych wciąż kryje w sobie mnóstwo niewyjaśnionych tajemnic. Położone jest ono ok. 100 kilometrów od Cuzco, na wysokości ponad 2000 metrów n.p.m. Według naukowców, powstało w II połowie XV wieku z inicjatywy słynnego władcy Inków – Pachacuti Inca Yupanqui panującego w latach 1438–1471 n.e. – zajmując powierzchnię 5 km kwadratowych. Miasto z trzech stron otoczone jest świętą rzeką Inków – Urubambą – a także szczytem Huayana Picchu. Nazwa „Machu Picchu” w tłumaczeniu oznacza „stary szczyt”. Z racji swojej charakterystycznej lokalizacji, miasto nigdy nie zostało zdobyte przez Hiszpanów, którzy kolonizowali tereny Ameryki Południowej.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.