Łzawa samokrytyka Poroszenki, pewność Zełenskiego

Opublikowano: 19.04.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 852

Prezydent Ukrainy, miliarder Petro Poroszenko boi się przegrać z komikiem. Na dwa dni przed decydującym głosowaniem w drugiej turze wyborów prezydenckich wszystkie sondaże wskazują tego samego zwycięzcę: 41-letniego Wołodymyra Zełenskiego, politycznego nowicjusza. Poroszenko postanowił wzruszyć wyborców – kajał się, by na niego głosowali.

„Szczerze proszę was o wybaczenie” – mówił we wczorajszym wystąpieniu telewizyjnym. „Wiem, jak trudno wam wybaczyć moje błędy i uwierzyć mi. Tak, moja wina. Proszę was o poparcie 21 kwietnia, by skończyć, co zaczęte, i nie stracić tego, co zostało zrobione.” Ostatni sondaż daje mu 27 proc. głosów, a 73 proc. dla Zełenskiego.

O programie aktora niewiele wiadomo, poza tym, że zachowa prozachodni kierunek polityki zagranicznej kraju. W przerwie między turami próbował podnieść swą wiarygodność, otoczył się specjalistami i odbył nawet wizytę zagraniczną: spotkał się z aktorem-amatorem (brał jedynie kursy teatru u swojej żony), prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

Poroszenko na koniec kampanii akcentuje swoje doświadczenie w polityce zagranicznej, podczas gdy młody nowicjusz spodoba się jego zdaniem „największemu wrogowi Ukrainy”: Władimir „Putin liczy na to, że będzie miał do czynienia z kimś nieprzygotowanym i niekompetentnym na stanowisku prezydenta Ukrainy” – straszył prezydent.

Dzisiaj obaj kandydaci spotkają się na stadionie, by debatować przed 70 tysiącami widzów. To Poroszenko chciał debaty. Zełenski stawiał sporo warunków: by rzecz odbyła się na stadionie albo żeby wykluczyć doping poprzez testy na obecność narkotyków czy alkoholu.

„Po tym, co zostało zrobione w ciągu ostatnich pięciu lat… myślę, że mogę zadowolić się milczeniem. Muszę wygrać, by dać szansę krajowi” – mówił wczoraj Zełenski w wywiadzie internetowym. Ukraińcy mają dość klasy politycznej po Majdanie, chcą kogoś nowego.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.