Luksusowe posiadłości ukraińskich dygnitarzy w Szwajcarii

Opublikowano: 16.06.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2063

Wysocy rangą urzędnicy z najbliższego otoczenia Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego zakupili warte miliony dolarów nieruchomości w Szwajcarii, ujawnia dochodzenie przeprowadzone przez „Newspunch”. Według wyciągów ze szwajcarskiego rejestru gruntów, wysocy rangą ukraińscy urzędnicy nabyli luksusowe nieruchomości w kraju prywatnych kont bankowych i alpejskich łąk.

Dmitrij Razumkow, 38-letni polityk i były przewodniczący parlamentu Ukrainy, jest dumnym nowym właścicielem luksusowej posiadłości w szwajcarskim kurorcie Gstaad, wartej niecałe 9 milionów franków szwajcarskich. Dla przypomnienia, frank szwajcarski jest wart prawie tyle samo co dolar amerykański.

Oleksandr Danyliuk, były sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy, jest dumnym nowym właścicielem luksusowej posiadłości w kurorcie Gstaad. Posiadłość Danyliuka jest warta 10 milionów dolarów. i ma powierzchnię 1321 metrów kwadratowych.

Lyudmila Denisova, ta sama rzecznik praw obywatelskich, która została zwolniona z powodu fałszywych doniesień o okrucieństwach rosyjskiej armii wobec dzieci, jest teraz w posiadaniu nieruchomości o powierzchni 1492 metrów kwadratowych w kurorcie Gstaad, wartej ponad 10 milionów dolarów.

Czy ktoś zastanowił się nad tym, że wysyłanie miliardów dolarów pomocy bez zobowiązań do jednego z najbiedniejszych krajów Europy, który jest również jednym z najbardziej skorumpowanych krajów świata, może być złym wykorzystaniem funduszy amerykańskich podatników? Według Indeksu Percepcji Korupcji 2021 opracowanego przez Transparency International (skala od najmniej do najbardziej skorumpowanych krajów), Ukraina zajęła 122. miejsce na 180 krajów. Jest to najbardziej skorumpowany kraj w Europie.

Wypowiedzi urzędników amerykańskich i zachodnich, jak również relacje w mediach głównego nurtu, stworzyły celowo mylący obraz Ukrainy. Starano się przedstawić ten kraj nie tylko jako ofiarę agresji Putina, ale jako dzielnego i szlachetnego chłopca do bicia oraz orędownika wolności i demokracji w regionie. John Blake z CNN dosłownie porównał Ukrainę do Ameryki w czasie wojny rewolucyjnej.

Rzeczywistość jest bardziej mroczna i niepokojąca: Ukraina od dawna jest jednym z najbardziej skorumpowanych krajów w świecie pełnym skorumpowanych krajów. Osiągnięcia Ukrainy w dziedzinie ochrony demokracji i swobód obywatelskich nie są dużo lepsze niż jej osiągnięcia w dziedzinie korupcji. W raporcie Freedom House z 2022 roku Ukraina znajduje się w kategorii „częściowo wolna”, z wynikiem 61 punktów na 100 możliwych.

Chociaż nie ma dowodów na to, że amerykańskie fundusze zostały wydane na owe szwajcarskie nieruchomości, korupcja szerzy się na Ukrainie od zakończenia zimnej wojny, a świat przymyka teraz oko, pompując w kijowską kasę pieniądze. Biorąc pod uwagę tę przerażającą rzeczywistość, wezwania Amerykanów do “stanięcia po stronie Ukrainy” są nie na miejscu.

Autorstwo: Baxter Dmitry
Na podstawie: Twitter.com
Źródła zagraniczne: Planet-Today.com, NewsPunch.com
Źródło polskie: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. emigrant001 16.06.2022 20:24

    Ukraina to nie państwo tylko związek oligarchów. Wszyscy o tym zapomnieli w lutym tego roku

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.