Luksemburg zalegalizuje uprawę i posiadanie marihuany

Opublikowano: 23.10.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 956

Luksemburg chce zalegalizować użycie i uprawę marihuany na własny użytek – donosi brytyjski dziennik „The Guardian”. Ministerstwo Sprawiedliwości wyjaśnia, że chodzi o liberalizację konsumpcji i uprawy rośliny „we własnych czterech ścianach”.

Nowe luksemburskie regulacje będą dotyczyć wyłącznie osób pełnoletnich, powyżej 18 roku życia. Będą mogły one uprawiać do czterech krzewów marihuany na domostwo. Konsumpcja marihuany poza domem pozostanie nielegalna.

Jak podaje „Polsat News”, powołując się na luksemburski dziennik “L’essentiel”, nowe prawo ma na celu łagodzenie kar za posiadanie konopi, ustanawiając górny limit trzech gramów. W sytuacji zatrzymania będzie to traktowane jako wykroczenie, a nie przestępstwo.

„Powyżej górnego limitu, nic się nie zmienia, osoba będzie traktowana jako handlarz narkotyków” – powiedziała minister sprawiedliwości Sam Tanson. „Nic się nie zmieni także w zakresie kierowania pojazdami – wciąż obowiązuje zero tolerancji jazdy pod wpływem środków odurzających” – dodała.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.