Luksemburg pierwszym krajem z bezpłatnym transportem

Opublikowano: 01.03.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1196

Od 1 marca 2020 roku Luksemburg anuluje opłaty za autobus, pociąg i tramwaj – podaje portal 5minutes. Ta zmiana nie dotyczy jednak biletów kolejowych pierwszej klasy. Tam opłaty pozostaną takie same, a dodatkowych zniżek nie będzie. Ponadto bezpłatne przejazdy są ważne tylko w kraju.

Luksemburg był pierwszym państwem, które całkowicie zniosło opłaty za transport publiczny. „Rząd czekał na ten dzień i uczynił to swoim priorytetem” – informuje portal.

Problem korków w kraju zmusił władze do anulowania opłat za przejazd transportem publicznym. Ludność Luksemburga to nieco ponad 600 tysięcy osób, ale każdego dnia mieszkańcy Niemiec, Francji i Belgii przyjeżdżają do pracy w tym kraju, co stwarza poważne problemy z transportem.

Władze Luksemburga oszacowały, że wprowadzenie bezpłatnych przejazdów w kraju będzie kosztować 41 milionów euro rocznie – takie są roczne przychody ze sprzedaży biletów na transport.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.