Łukaszenka otacza się wojskowymi

Opublikowano: 31.10.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1002

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko powiedział, że jest gotów w dalszym ciągu mianować pracowników służb siłowych na stanowiska swoich doradców w regionach republiki.

Jak przekazuje Sputnik Belarus, białoruski lider wypowiedział się na ten temat w czasie piątkowego spotkania z przedstawicielami MSW Białorusi w Mińsku.

Prezydent skomentował niedawną decyzję ws. mianowania sekretarza Rady Bezpieczeństwa Walerija Wakulczika na swojego doradcę, inspektora w obwodzie brzeskim, szefa MSW Jurija Karajewa w obwodzie grodzieńskim, a wiceszefa MSW, naczelnika milicji bezpieczeństwa publicznego Aleksandra Barsukowa w Mińsku. „Możecie zapytać – dlaczego wojskowi (zostali mianowani na stanowiska doradców prezydenta w regionach – red.)?. Na tym te działania nie zostaną zakończone. Wybieramy wojskowych również do innych obwodów” – powiedział Łukaszenka, cytowany przez agencję.

Jak zaznaczył, należy nie tylko ustabilizować sytuację w kraju. „Bardzo ważne dla mnie jest to, żeby doradcy prezydenta, którzy są inspektorami, zapewnili porządek i dyscyplinę na Białorusi. Bez tego się nie obejdzie” – podkreślił głowa państwa.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o