Ludzie obojętnieją na informacje związane z COVID-19

Opublikowano: 23.07.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1265

Podczas, gdy politycy i „eksperci” straszą kolejnymi wariantami koronawirusa, ludzie w coraz mniejszym stopniu przejmują się skalą pandemii, a to zdaniem badaczy wpłynie na globalne bezpieczeństwo zdrowotne w najbliższych miesiącach i latach.

Ponad rok temu, ludzie w panice robili zapasy, przygotowując się na „armageddon”. Paranoicznie dbali o higienę, unikali innych i nie wychodzili z domu. Dziś wielu z tych samych, którzy wtedy tak dbali o swoje zdrowie i życie, ignoruje już wszelkie nowe dane na temat pandemii COVID-19 oraz restrykcje związane z próbami powstrzymania ekspansji wirusa.

W pierwszej fazie analizy, kiedy odnotowywano codziennie nowe rekordy zachorowań i zgonów, reakcje były silne. Z czasem jednak, nawet narastająca liczba przypadków śmiertelnych, nie powodowała w ludziach reakcji lękowych. Nie było też specjalnej troski o zachowanie ostrożności.

Naukowcy bazując na spadku ciśnienia wokół tematu COVID-19, chcą zrozumieć, dlaczego informacje na temat pandemii z czasem utraciły siłę oddziaływania na społeczeństwo.

Z analizy wynika, że ludzie na dane oparte na strachu, po upływie pewnego czasu, po prostu się znieczulili.

Badacze są zdania, że trzeba opracować lepsze strategie komunikacji związane z pandemicznymi zagrożeniami, bo kolejne wirusy mogą przynieść jeszcze bardziej śmiertelne żniwo.

Politycy i eksperci muszą więc pamiętać, że obecnie zwracają się do znieczulonej opinii publicznej i nie wystarczy już posługiwanie się frazesami i wyświechtanymi komunałami. Zwłaszcza, że przypadek CNN pokazał, jak media manipulują faktami dla zwiększenia oglądalności i wpływów reklamowych.

Autorstwo: Marcin Kozera
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 4,29 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
donkey
Użytkownik
donkey

Najgroźniejszym wirusem jet wirus zamordyzmu:

Mao Zedong: “Przez wielu historyków jest uznawany za największego zbrodniarza w historii ludzkości, przypisuje mu się odpowiedzialność za śmierć 65[7] – 70 mln ludzi tylko w czasie pokoju.”

Wytagen
Użytkownik
Wytagen

Człowiek używający mózgu przestraszył się na początku, potem rozejrzał się wkoło, zweryfikował przekaz medialny ze stanem faktycznym, i zorientował się, że ktoś go oszukał. Więc teraz nawet ulice wyścielone trupami w tv, nie zrobią na nim wrażenia.